Pasak ministro, būtent vyresnio amžiaus žmonės patiria sunkumų renkantis tiekėją – jie dažnai nesinaudoja internetu ir negali pasirašyti elektroninių sutarčių.

„Trečiam etapui mes šiandien matome vienintelę kliūtį, kad šiame etape yra didžiulis kiekis vyresnių žm onių, kuriems yra sunkiau susiorientuoti rinkoje, susiorientuoti, kas tie tiekėjai, jie negali pasirašyti elektroninių sutarčių ir panašiai. Tuos dalykus mes labai aiškiai matome ir ieškome tam sprendimų“, – LRT radijui antradienį sakė D. Kreivys.

„Jei matysime, kad tie sprendimai, kuriuos reikia įgyvendinti, reikalauja ilgesnio laikotarpio, galbūt reikės kažkokių techninių sprendimų, tai gali būti, kad galbūt ir reikės atidėti (trečiąjį liberalizavimo etapą – BNS)“, – pridūrė ministras.

Pasak jo, maždaug per mėnesį – iki rugpjūčio pabaigos – tikimasi išsiaiškinti, kiek užtruks įgyvendinti šiuos techninius sprendimus.

„Tam reikalinga paruošti infrastruktūrą, kad senesni žmonės galėtų tas sutartis lengviau sudaryti. Klausimas, ar įtraukti seniūnijas, ar neįtraukti seniūnijų – čia yra labai platus klausimas. (...) Mes dirbame su sprendimais, pažiūrėsime, kiek jie gali užtrukti ir nuo to priklausys daugiausia“, – sakė ministras.

D. Kreivys nesutiko, jog elektros rinkos liberalizavimo procesas vyksta nesėkmingai.

„Aš nenorėčiau sutikti, kad liberalizavimas vyksta nesėkmingai. Jeigu mes pažiūrėtume, kiek dabar moka žmonės, kurie yra (liberalioje – BNS) rinkoje, ir kokie yra tarifai, ir kokie gresia tarifai po pusmečio matant rinkos kainas, tai visi žmonės, kurie yra liberalioje rinkoje, tik išlošia iš šio proceso“, – sakė D. Kreivys.

„Tie pirmų dviejų etapų gyventojai, kurie jau pasirinko tiekėjus, šiandien yra žymiai geresnėje padėtyje“, – teigė ministras.

Prezidento patarėjas ekonomikai ir socialinei politikai Vaidas Augustinavičius antradienį teigė, jog elektros rinkos liberalizavimo procesas Lietuvoje vyksta nesėkmingai, todėl trečiąjį jo etapą reikia atidėti.

Sutartis su nepriklausomais tiekėjais jau yra pasirašę 1,168 mln. pirmos ir antros grupės vartotojų, suvartojančių daugiau nei 1000 kWh elektros per metus. Suvartojantieji mažiau tiekėją turi pasirinkti iki gruodžio 18 dienos.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)