„IPO buvo įgyvendintas laikantis aukščiausių skaidrumo standartų. „Ignitis grupės“ IPO buvo didžiausias tarptautinis IPO Baltijos šalyse, tokia praktika dar yra nauja Lietuvoje, todėl, kaip valstybės kapitalo įmonė, suprantame savo pareigą edukuoti suinteresuotas šalis“, – rašoma ketvirtadienį išplatintame „Ignitis grupės“ pranešime.

Pasak jo, LRT publikacijoje dėl nepakankamo įsigilinimo arba IPO procesų nesupratimo bandoma sudaryti įspūdį, kad procesas buvo neskaidrus: „Tokias prielaidas kategoriškai neigiame“.

LRT teigimu, apie „Igničio grupės“ pasirengimui IPO pasamdytus konsultantus ir jiems sumokėtus beveik 900 tūkst. eurų nežinojo nei darbo grupės vadovas V. Šapoka, nei tuometis grupės stebėtojų tarybos pirmininkas Darius Daubaras. Jie LRT aiškino, jog atlygis kviestiniams ekspertams nebuvo mokamas.

Anot LTR, kuri remiasi neviešais dokumentais, už konsultacijas advokatų kontora „Sorainen“ iš „Igničio“ gavo per 800 tūkst. eurų, o bendrovė „Deloitte verslo konsultacijos“ – beveik 97 tūkst. eurų.

„Ignitis grupė“ nurodo, kad 2019 metais buvo pasiekti tuometiniai jos skolinimosi limitai ir buvo aišku, kad įmonei reikia stiprinti kapitalą. Todėl įmonė informavo akcininkę Finansų ministeriją, kad to nepadarius nebus galimybės toliau investuoti į energetikos projektus.

2019 metų lapkritį finansų ministras sudarė darbo grupę, kuriai vertinimus dėl ilgalaikio finansavimo alternatyvų teikė konkursus laimėjusios „Sorainen“ ir „Deloitte“.

„Ignitis grupė“ būtent už šias paslaugas joms sumokėjo apie 180 tūkst. eurų, tačiau darbo grupės išvadoms tai neturėjo įtakos, teigia grupė. Tačiau „Ignitis grupė“ BNS patvirtino, kad bendra sutarčių su „Sorainen“ ir „Deloitte“, kurios apėmė daugiau paslaugų, vertė siekė beveik 900 tūkst. eurų.

Pasak „Ignitis grupės“, neįgyvendinus IPO būtų sustojusios jos investicijos, nebūtų statomi žaliosios gamybos pajėgumai, didinantys vietinę gamybą. Be to, kilus energetinei krizei Europoje „Ignitis grupė“ turėjo galimybę skolintis ir amortizuoti išaugusias kainas neprašydama paramos iš Vyriausybės.

„Neįgyvendinus IPO Vyriausybė būtų priversta gelbėti grupę nuo nemokumo“, – rašoma pranešime.

„Ignitis grupės“ IPO surengtas 2020 metų spalį. Jo metu investuotojams pasiūlyta įsigyti 20 mln. vienetų akcijų, kurios sudarė 26,9 proc. viso bendrovės kapitalo.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją