Bado akcija, anot Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos vadovės Zitos Sorokienės, prasidės pirmadienio vidurdienį ir, kaip planuojama, tęsis iki gegužės.

"Tokiam žingsniui paskatino tai, kad Vyriausybė priėmė vienašališkus, nepagrįstus sprendimus, absoliučiai nederinusi su smulkiuoju verslu. Nepateikė jokių argumentų, tyrimų. Manome ir toliau esame įsitikinę, kad tai daroma proteguojant stambaus verslo interesus", - Eltai sakė Z. Sorokienė.

Vienu metu badaus ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 10 savanorių iš visos Lietuvos. Badauti vienas asmuo galės ne ilgiau kaip savaitę. Įprastai protesto akcijoje dalyvaus 3-4 žmonės.

Z. Sorokienės teigimu, badaujantieji lauks, kol kovą prasidės Seimo pavasario sesija, opozicijos darbo grupė Vyriausybei parengs interpeliaciją. Taip pat atitinkamoms Europos Sąjungos institucijoms yra paruošti raštai, informuojantys apie bado akcijas, mitingus prie Europos Parlamento.

Premjeras siūlo verčiau pasinaudoti kompensavimo tvarka

Badauti pradėjusiems prekeiviams maisto produktais dengtose turgavietėse premjeras A.Kubilius siūlo verčiau pasirūpinti savo verslu ir įsigyti kasos aparatą, kol jo kaina yra visiškai kompensuojama.

"Nelabai gal solidžiai tai atrodo. Mūsų sprendimai priimti, ir jie bus įgyvendinti, ir aš raginčiau visus turgaus prekeivius tiesiog pasirūpinti savo verslu, nes vasario ir kovo mėnesiais jie gali už įsigyjamus kasos aparatus prekyboje maisto produktais dengtose turgavietėse gauti šimtaprocentinę kompensaciją, vėliau ji mažės. O nuo gegužės pirmosios kasos aparatai turės veikti visose prekybos vietose. Tai liečia tik prekybą maisto produktais dengtose turgavietėse", - sakė A. Kubilius pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo.

Sprendimų atšaukti neketinančios Vyriausybės vadovas kartoja, jog kasos aparatai reikalingi, kad būtų daugiau sąžiningumo ir kad pirkėjai turėtų aiškias garantijas, ką jie perka, ir galėtų reikalauti tam tikros atsakomybės. 

Apie galimą bado akciją smulkieji verslininkai ir turgaus prekeiviai prakalbo per vasario pradžioje rengtą mitingą, kai nesulaukė valdžios dėmesio.

Didžiausią nerimą smulkiesiems verslininkams ir turgaus prekeiviams kelia tai, jog, pagal Vyriausybės nutarimą, nuo gegužės 1 d. kasos aparatai turės būti naudojami prekiaujant maisto produktais pastatuose, patalpose, kioskuose ir autoparduotuvėse, o be kasos aparatų prekiauti maistu bus leidžiama tik ten, kur nėra fizinių sąlygų, - lauke.

Iki balandžio bus kompensuojamos visos ne daugiau kaip 1000 litų kainuojančio kasos aparato įsigijimo išlaidos. Vėliau kompensacijos dalis mažės - balandžio mėnesį bus kompensuojama 60 procentų, gegužės-gruodžio mėnesiais - 50 procentų kasos aparato įsigijimo išlaidų. Kompensacijoms už kasų aparatų įsigijimą skiriama 3 mln. litų iš Privatizavimo fondo lėšų.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją