Užduodamas toną savaitgalį vykstančiame grupės G-8 lyderių susitikimui JAV prezidentas Barackas Obama pritarė naujojo Prancūzijos prezidento nuomonei, jog reikia imtis daugiau stimulų ekonomikai atgaivinti recesijos apimtoje Europoje, kurioje vyrauja griežto taupymo programos, tvirtai palaikomos Vokietijos kanclerės Angelos Merkel.

B.Obama nuogąstauja, kad euro zonos krizė, kelianti grėsmę 17 Europos valstybių vieningos valiutos ateičiai, gali sutrukdyti ir trapiam JAV ūkio atsigavimui bei jo išrinkimui antrai kadencijai lapkritį.

Viršūnių susitikimu Kemp Deivde prasideda keturių dienų intensyvios diplomatijos laikotarpis, įskaitant ir NATO šalių vadovų susitikimą Čikagoje. Per šias dienas bus patikrintas pasaulio lyderių gebėjimas įveikti nerimą dėl finansų krizės taip pat suderinti planus nepopuliariam karui Afganistane įveikti.

Tačiau per pietus penktadienį JAV prezidento poilsiavietėje lyderiai kalbėjosi apie kitas pasaulines problemas. Grupes G-8 lyderiai, tarp kurių buvo ir Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas, sutarė, prieš kitą savaitę įvyksiančias derybas su Iranu, kad Teheranas turi atsakyti į klausimus apie savo branduolinio ginklavimosi programą, sakė vienas JAV pareigūnas.

Per pietus pakalbėta ir apie Šiaurės Koreėja, Siriją ir Mianmarą.

Anksčiau penktadienį, po susitikimo Vašingtone su Prancūzijos prezidentu Francois Hollande'u, B.Obama pasakė, jog jiedu sutinka, kad euro zonos krizė yra "ypatingos svarbos klausimas ne tik Europos, bet ir viso pasaulio ekonomikai". Prieš išskrisdamas į Kemp Deividą jis dar pridūrė, jog šį klausimą tikimasi "vaisingai aptarti" G-8 susitikime.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)