Bendrovė „Sportinė aviacija ir Ko“, gaminanti aukštų technologijų reikalaujančius specifinius produktus – sklandytuvus, gamykla įsigijo šiuolaikišką dažymo įrangą ir sukūrė keletą darbo vietų. Anot jos, pasiteisino naujo produkto – elektra varomo sklandytuvo LAK-17B-FES (FES – front electric sustainer; elektrinė jėgainė parskridimui) pasiūla aviacinei rinkai. Sklandytuvai su elektriniais varikliais sparčiai populiarėja pasaulyje.

Pilotus vilioja nepriklausomybė – vietoje tūpimo į laukus, jie patys gali saugiai įjungti elektrinį variklį ir grįžti į aerodromą, užuot rizikavus tūpti į laukus bei laukti komandos pagalbos, norint parsivežti sklandytuvą ir paruošti jį kitos dienos lenktynėms.

Šių metų Pasaulio sklandymo čempionate Uvaldėje, JAV, Lietuvos rinktinė kovos lietuviškais naujos konstrukcijos sklandytuvais.

Prienų rajone įsikūrusi įmonė dešimtmečiais konstravo ir gamino ilgasparnius, o tokių įmonių pasaulyje tėra tik keletas.

Naujas 7 darbo vietas pavyko sukurti vykdant bendrą gyventojų užimtumo projektą su Kauno teritorine darbo birža. Buvo įsigyta moderni orlaivių ir kitų paviršių paruošimo ir dažymo įranga, kompresorius ir darbuotojų apsaugos priemonės.

„Projekto nauda – paprasta. Darbuotojams – tai pragyvenimo šaltinis, gamyklai – naujos galimybės. Džiaugiamės kiekvienu postūmiu į priekį. Mūsų brandžiausias produktas šiuo metu, konkurencingas pasaulyje – tai elektra varomas sklandytuvas LAK-17B-FES. Gamykla remia Lietuvos sklandytojų rinktinę ir padeda jai siekti medalių su mūsų gaminama technika pasaulio dangaus arenose“, – sakė sklandytuvų bendrovės vadovas Vytautas Mačiulis.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (35)