Paskutiniai merginą matę vyrai prodiuseris Ričardas Pinikas ir chirurgas Aivaras Miltenis kaltės kratosi. Tačiau šįkart A. Miltenis buvo atviras – vyras sako, kad nagrinėjamoje byloje paaiškės daug įdomių dalykų, tarp jų ir apie narkotikus, praneša LNK žinios.

„Yra labai įdomių faktų byloje, kurių aš jums tikrai neatskleisiu. Tačiau jie tikrai paaiškės bylos eigoje, tad pamatysite, – LNK sakė A. Miltenis. – Kaip Černiauskas sukūrė intrigą, taip mes sulauksime savo progos.“

Miltenis tvirtina norintis skubesnio bylos nagrinėjimo.

„Visi įrodymai byloje yra. Kam tą bylą vilkinti?, – klausė A. Miltenis. – Mes norime greičiau.“
Kaltinamuosius papiktino merginos artimųjų advokatas, paprašęs nusišalinti teisėją, nes suabejojo, ar jis nėra šališkas.

„Teismas ne kartą konstatavo, kad bylą nagrinės tiktai kaltinimo ribose. Tuo tarpu mes žinome, kad kai kuriais atvejais nagrinėjant baudžiamąsias bylas paaiškėja naujos aplinkybės, dėl ko teismas turėtų būti aktyvus, siekti nustatyti objektyvią tiesą“, – teigė nukentėjusiųjų advokatas Gintaras Černiauskas.

Tačiau teisėjas nenusišalino. Jis nežada kreiptis ir į Konstitucinį teismą, kad šis išaiškintų, ar pats teisėjas gali spręsti, savo likimą nagrinėjant bylą.

„Aš manau, kad pats savo veiksmų, sprendimų kritikas jis yra pakankamai prastas. Nušalinimo argumentus vertinti turėtų jau kitas teisėjas“, – kalbėjo advokatas G. Černiauskas.

Aistras kursto ir liudytojas, kuris pastebėjo, kaip mergina iškrito iš viešbučio balkono, o paskui esą matė prie jos pribėgusius kaltinamuosius.

„Tam tikros aplinkybės leidžia manyti, kad buvo siekiama surinkti įkalčius iš nusikaltimo vietos ir juos pašalinti, taip palengvinant savo padėtį. Bet aš manau, jog tokios aplinkybės yra labai svarbios“, – sakė nukentėjusiųjų advokatas.

Apklausti liudytoją teismas sutiko tik tada, kai tokį prašymą pateikė prokurorai. Liudytojas jau prisiminė, ką matęs ikiteisminiame tyrime, bet kaltinimai dabar pateikti tik dėl narkotinių medžiagų, fizinio skausmo sukėlimo ir išžaginimo. Įtarimų dėl prekybos žmonėmis ir savižudybės ar žmogžudystės po tyrimo atsisakyta.

„Kadangi šių kaltinimų nebėra, šitas liudytojas nebebuvo apklausiamas. Po to buvo paprašyta jį apklausti ir teismas patenkino prokuroro prašymą“, – sakė Miltenio advokatas H. Mackevičius.

Buvo apklausti ir ekspertai – psichiatras ir psichologas, praneša LNK.

Teismą dar žiemą pasiekusi byla ilgą laiką buvo įstrigusi nė neatversta – merginos šeimos advokatas Gintautas Černiauskas siekė, kad byla būtų grąžinta prokuratūrai ir vyrai sulauktų griežtesnių kaltinimų, tačiau visi skundai buvo atmesti. Abu kaltinamieji nebuvo linkę bendrauti su žiniasklaida. R. Pinikas atvyko likus vos kelioms minutėms iki posėdžio.

Birželio 17-ąją teismas pagaliau atvertė bylą, kurioje kaltinimų sulaukę R. Pinikas ir A. Miltenis neigė jiems inkriminuojamus nusikaltimus; o merginos šeimos advokatas G. Černiauskas tvirtino, kad prieš teismą stoję vyrai turi būti teisiami ir dėl prekybos žmonėmis bei nužudymo. G. Černiauskas siekė, kad byla papildyti būtų grąžinta prokurorams. Advokato skundai buvo atmesti.

Uždarų teismo posėdžių siekusi prokurorė Diana Baltrūnaitė-Petkevičienė dar parengiamajame teismo posėdyje teigė, kad nagrinėjant pareikštus nusikaltimus minima ir nemažai asmeninio gyvenimo detalių. Teismas tenkino prokurorės prašymą, nors D. Didžiūnaitytės artimųjų advokatas prieštaravo – jo teigimu, merginos šeima siekia skaidrumo, nori, kad dukters mirtis neliktų beprasme, ir viskas, kas bus pasakyta teisme, pasitarnautų kitoms jaunoms merginoms. G. Černiausko padėjėjas Vykintas Gutauskas prabilo apie paslaptingą liudytoją, kuris matęs R. Piniko veiksmus iškart po tragiško įvykio.

„Esame pateikę prašymą teismui kviesti daugiau liudytojų, nes prokuroras yra pakvietęs penkis, o apklausti yra 64 asmenys. Yra tokių labai svarbių liudytojų, kurie matė, kokius veiksmus Pinikas atliko prie Dovilės kūno. Tai nebuvo noras įsitikinti, ar ji dar gyva, jis stengėsi paimti tam tikrus daiktus, kurie galėtų tapti svarbiais įrodymais byloje. Šis liudytojas nėra kviečiamas, bet mes prašysime jį pakviesti“, – prieš daugiau nei mėnesį teigė advokato padėjėjas.

Tuomet A. Miltenio advokatas Henrikas Mackevičius sukritikavo byloje pateiktą 200 tūkst. eurų neturtinės žalos ieškinį. Anot advokato, ieškinys grindžiamas nužudymu, o tokių kaltinimų byloje iš viso nėra. R. Piniko advokatė Julija Monako-Galminė nebuvo linkusi daugžodžiauti. Ji sakė, kad byloje iš viso nėra jokių jos ginamojo kaltės įrodymų.

Paklausus, kaip, jos nuomone, byla tuomet pasiekė teismą, advokatė patikino, kad toks klausimas turėtų būti užduotas ne jai, o prokurorei.

„Delfi“ primena, kad 2018 metų lapkričio 20 d. policija gavo pranešimą, kad 19 val. 35 min. prie viešbučio „Amberton Klaipėda“ rasta negyva mergina.

Policijai paskambinęs žmogus nurodė, kad mergina iškrito iš 14-to aukšto balkono.

Bylos duomenimis, apie jos žūtį pranešė R. Pinikas. Iš pradžių tyrimas buvo pradėtas dėl savižudybės, tačiau, žiniasklaidai ėmus domėtis eiga, nelaimę imta tirti dėl galimo nužudymo ar privedimo prie savižudybės.

Dovilės artimieji buvo šokiruoti, kai sužinojo apie tragediją, mat iš Milano į Vilnių mergina atvyko dalyvauti Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatyme. Po kelių dienų Dovilė turėjo vėl skristi į Milaną. Vakarėlyje po J. Statkevičiaus pristatymo dalyvavusi mergina, anot jos draugių, joms pasirodė apsvaigusi, tačiau nė viena nesulaikė merginos nuo kelionės į Klaipėdą. Merginos teigė, kad Dovilę išsivežė R. Pinikas.

Vyras ją apgyvendino viešbutyje „Amberton Klaipėda“, kur įvyko tragedija. Dovilės šeimai atstovaujantis advokatas G. Černiauskas siekė, kad bent vienas vyrų būtų teisiamas ir dėl nužudymo, tačiau prokuratūra teismui pateikė kitokius įtarimus. Advokatas siekė, kad byloje būtų nagrinėjama ir merginos nužudymas ar privedimas prie savižudybės bei prekyba žmonėmis. Tačiau skundai dėl suformuluotų kaltinimų atmesti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (241)