Netikėta žinia „Facebook“ paskyroje pasidalijo vyro brolis Valdas Samkus.

„Dreba ranka, kūnas, kaip tuščiavidurio vienišo ąžuolo kamienas pilnas šalto aidinčio vėjo. Naktį užmigau neramiai, atidėliojant savo miegą ir sapnus. Prieš į juos nugrimzdant, regėdamas jo veidą skirtingų mūsų susitikimų metu. Bandžiau prisiminti, ar mačiau jį tulžingą, piktą, šaltą ar nebrolišką. Nebuvo, nebuvo tokių tamsių akimirkų. Pamenu tik trupinius: kai jis nerimavo, kai buvo suirzęs, kaip įprasta mūsų šeimos kraujui, kai pratrūko, bet taip juokingai kvailai prie stalo žaidimo. Per mamos jubiliejų, kai būdamas jo komandoje neįminiau jo užuominų žaidime „Codenames“. Toks bereikšmis pyktis, bet toks trumpas.

„Ežiukas, tankas, laužas“ – anekdotas 3.

Jau antra para laukiame lėktuvo, kuriuo skrisime laiku atgal. Bet nepakankamai greito, jog grįžti į ten, kur nespėja mūsų širdys. Vis vien nepasieksime tos minutės, kur galima pasakyti, paliesti. Bet jis pažiro po mūsų visų širdis jau anksčiau.

Ir čia liks amžinai jas praturtinęs.

Kai buvome smurgliai, žaliojoje gatvėje indus plaudavome paeiliui.

– Šiandien tavo eilė! – valgydamas kugelį ar čenaką burbėdavau po nosimi. Šiuos indus atgramdyti prireikdavo ekstra daugiau laiko.

Ir nesvarbu, kuriam indus plauti tekdavo, abu tai darydavome galvą įrėmę į spintelę. Vėliau, mano gyvenime, indus išvalyti tapo tarsi nusiraminimo praktika. Užverda kraujas regint kriauklėje paliktą šakutę ar arbatos puodelį. Nežinau, kaip seseriai, galbūt panašiai.

Ir taip sunku patikėti. Sunku kūnu išjausti, jog didžiulė dalis mūsų gyvenimo išėjo. Išėjo, bet liks vos sukaukšės tolumoje liežuvis. Užgros pažįstama melodija ar „labas“ pasakys jo dukrelė. Kai sutiksim žmones, kurie jį pažino ar bent kartą su juo bendravo.

Ir vėl duršliokas pasirinko ne tą sprendimą. Reikėjo lėkti pas jį, o ne baiginėti Camino. Ir eidamas anuo keliu kasdien drebėjau savo pasirinkimų klaida. Kiauras per amžius, nors pildomas kasdien naujais stebuklais ir ženklais.

Belieka tik užrašyti. Išrašyti šią iškilią garbingą dvasios kelionę, jei tik žodis ją sutalpins“, – apie brolio mirtį pranešė V. Samkus.

Delfi primena, kad prieš daugiau nei metus Antanui ir jo šeimai buvo renkama parama „gofundme“ platformoje. Parama buvo renkama dėl vyrui diagnozuoto ketvirtos stadijos vėžio.

„Broliui Antanui diagnozuotas 4 stadijos vėžys. Pati karčiausia jo forma – kepenyse ir kasoje. Ir daugelis sako, jog „tai nėra nuosprendis“ ir visa širdimi meldžiu, jog bent šį kartą šis sumautas folkloras būtų tiesa“, – dar prieš metus rašė vyro brolis Valdas ir dalinosi paramos nuoroda.

A. Samkų anksčiau daugelis atpažindavo iš kadaise Vilniuje pagarsėjusio baro-naktinio klubo „Absento fėjos“. Jis jame dirbo barmenu ir greitai išgarsėjo.

Visgi po kurio laiko vyras nutarė karjerą tęsti Niujorke. Kur susipažino su žmona Grace. Jiems praėjusiais metais gimė dukra.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)