Kvapaus vakaro metu netrūko ne tik įvairių pašnekesių, juoko, bet ir netikėtų staigmenų – nuo vieno garsiausių šalies virtuvės šefų gurmaniškų patirčių iki „Lietuvos balso“ dalyvio Deivido Valmos dainų, rašoma pranešime spaudai.

Lietuviškų kvapų kūrėjų šventės nepraleido iliuzionistas Mantas Wizard, teniso treneris Simas Kučas, nuomonės formuotoja Indrė Burlinskaitė su vyru Liudu, žurnalo „L'Officiel“ prodiuserė Elena Puidokaitė-Bruzgulienė, dizainerė Audronė Bunikienė, žurnalistas Edvardas Žičkus, vedybų planuotojas Liutauras Galinis, nuomonės formuotoja Maria Randers, atlikėja Kristina Ivanova, Agnės Jagelavičiūtės mama, politikė Nijolė Jagelavičienė, modelis Simona Starkutė, dainininkė Diana Dargienė su bičiule Edita Lavrinovič, televizijos laidų vedėja Eglė Skrolytė su dukra Meile bei daugelis kitų.

Vienos garsiausių šalies kvapų kūrėjų komandos vadovas P. Vaitulionis prisiminė ir apie verslo pradžią – kai nedidelėse krautuvėlėse pardavinėjami šeimos kūriniai tapo žinomu Europoje prekės ženklu.

„Aš visada norėjau, kad mūsų kūrinius pamatytų ir patirtų kuo daugiau žmonių. Mūsų šeimai nėra didesnio įvertinimo, kai pasaulinėse parodose sulaukiame daugybės pagyrų, o po jų lietuviški kvapai pasklinda po pasaulį. Prieš dešimtmetį apie tai nebūčiau nė pasvajojęs“, – šypteli Paulius.

Vyras neslėpė, kad jų sėkmės paslaptis – šeimyninis tandemas, bei negailėjo komplimentų kvapus kuriančiai parfumerei žmonai.

„Gretą dažnai pavadinu kvapų juvelyre, nes namų kvapus ji kaskart paverčia išskirtine patirtimi ir unikaliu ritualu. Kai vos užuodęs pajunti kažką ypatingo. Kiekvienas kvapas kuriamas kaip juvelyrinis dirbinys – išpuoselėtas iki menkiausių detalių, sujungiant itin kokybiškus ingredientus, kurie atkeliauja iš atokiausių pasaulio kampelių“, – bendražygei žmonai komplimentų negaili verslininkas.

Lietuvių itin pamėgtus kvapus kartu su „Natūralių idėjų“ komanda kuriantis „L‘Officiel hommes“ redaktorius Saugirdas Vaitulionis neslėpė džiaugsmo dėl gražios sukakties, bei priminė prieš kelerius užgimusią partnerystę namų kvapų kūrėjais Pauliumi ir Greta Vaitulioniais.

„Aš ne kartą esu sakęs, kad man gyvenime labai pasisekė, jog mane supa nuostabūs žmonės. Man pasisekė ne tik su draugais, bet ir su partneriais – Pauliumi ir Greta. Mūsų požiūriai bei vertybės neįtikėtinai sutampa ne tik kokybės, bet ir kūrybos klausimais. Ko gero, todėl mums ir pavyko sukurti kvapus, kurie pasklido po visą pasaulį. Aš iki šiol dažnai pagalvoju, Vaitulioni, rimtai? Tavo namų kvapai – Amerikoje ir Australijoje? Na, taip!“, –juokėsi S. Vaitulionis.

Komunikacijos ekspertas pabrėžė, kad iki šiol yra dėkingas Pauliui už prieš kelerius metus parašytą žinutę, kuri išsivystė į tvirtą, kūrybišką bei sėkmingą partnerystę: „Jis padėjo atrasti didžiausią mano aistrą – kvapų kūrimą. Tai mano absoliuti sielos veikla, kuri teikia begalinį džiaugsmą kiekvieną dieną. “

Jubiliejinio vakaro metu garsūs veidai ne tik susipažino su unikaliais namų kvapais, bet ir mėgavosi gurmaniška patirtimi. Vakaro meniu rūpinosi garsus virtuvės šefas Gediminas Albrichtas su komanda, kurie patiekė išskirtinius užkandžius, bei svečius surengė svečius sužavėjusį desertų šou. O vakaro žvaigžde tapo „Lietuvos balso“ dalyvis, unikalaus balso savininkas Deividas Valma, kurio atliekamos dainos abejingų nepaliko.

Specialiai į šventę iš Druskininkų atvykusi I. Burlinskaitė atskleidė, kad jos bei vyro Liudo namuose privaloma turėti namų aplinką ir nuotaiką pagyvinančius kvapus: „Mums labai svarbus namų jaukumas, kurį stengiamės puoselėti, todėl tiek namų kvapas, tiek aromatinga žvakė nuo to neatsiejami dalykai. Tiesa, mūsų su vyru skoniai kartais išsiskiria, bet visada randame abiems patinkančius kvapus“,- neslėpė Indrė.

Žinoma nuomonės formuotoja namų nepalieka be jaukumą kuriančio kvapo – pastebėjusi mažėjantį kiekį iškart skuodžia ieškoti jo papildymo. Ir ne bet kokio, o su specialiomis natomis. „Aš mėgstu švelnesnius, saldesnius kvapus, o savo mėgstamiausiu laikyčiau Saugirdo „Velvet Tobacco“ namų kvapą“, – patikino I. Burlinskaitė.

Šventėje apsilankius E. Puidokaitė-Bruzgulienė pritarė Indrei – jos namai taip pat kvepia tabako natomis. Visgi į namus ji neįsileidžia itin saldžių kvapų: „Namams labai ilgai ieškojau kvapo, kuris būtų tinkamas ir prigytų. Norėjau, kad namai kvepėtų kažkuo išskirtiniu ir džiugintų ir visgi supratau, kad man labai artimi tabako aromatai.

Į tabako kvapo gerbėjų gretas papuolė ir nuomonės formuotoja Maria Randers. Mergina sakė, kad pati kvepinasi stipresnių natų kvepalais, tad ir namų kvapas, anot jos, turi būti sodresnis, asocijuotis su visokeriopu jaukumu.

Kvapas, kaip sako Maria, visada kuria emociją ar prisiminimus. „ Namai turi kvepėti jaukumu ir savo erdve. Įeini ir iškart jautiesi kaip namie. Kvapai turi didelę galią. Pavyzdžiui, jei ant kito žmogaus užuosčiau mamos kvepalus, nedvejodama ją prisiminčiau supratusi, kad čia būtent jos kvapas. Jauti gerą jausmą. Taip pat su namais – grįžti, užuodi kvapą ir akimirksniu pasijunti geriau.“

Renginio akimirkos:

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją