Tarp R. Donnerio kino palikimo yra 1976 metais sukurta klasikinė siaubo žanro juosta „Ženklas“, 1987 metais pradėtas veiksmo filmų ciklas „Mirtinas ginklas“, kuriame pagrindinius vaidmenis sukūrė Melas Gibsonas ir Danny Gloveris, 1988-ųjų „Nauja kalėdinė pasaka“ (Scrooged) ir 2006 metais susuktas jo paskutinis filmas „16 kvartalų“.

Be to, R. Donneris režisavo kai kurių XX amžiaus televizijos klasika tapusių serialų epizodus. Kaip rodo internetinės kino ir televizijos enciklopedijos IMDB duomenys, jis prisidėjo kuriant serialus „Ieškokit Gudručio!“, „Peris Meisonas“, „Giligano sala“ ir „Prieblandos zona“.

R. Donneris taip pat prisidėjo kaip prodiuseris kuriant itin populiarius filmus „Iksmenai“ ir „Išlaisvinti Vilį“.

Savaitraštis „The Hollywood Reporter“ citavo R. Donnerio padėjėją, patvirtinusį jo mirtį, o interneto leidinys „Deadline“ nurodė, kad apie režisieriaus mirtį pirmoji informavo jo žmona Lauren Schuler Donner, kuri taip pat buvo jo verslo vadybininkė ir prodiuserė.

„Richardo Donnerio balsas buvo garsiausias ir griausmingiausias, kokį tik galima įsivaizduoti“, – per „Twitter“ parašė „Padaužų“ žvaigždė Seanas Astinas.

„Jis pritraukdavo dėmesį ir juodavosi, kaip joks žmogus niekada nebuvo juokęsis. Su Dicku būdavo itin smagu. Kai buvau 12 metų vaikais, suvokiau, kad jis mumis rūpinosi. Dievinu jį už tai, kaip jis rūpindavosi“, – pridūrė S. Astinas, prisimindamas laikus, kai buvo kuriamas 1985 metų filmas paaugliams apie lobio paieškas.

Režisierius Stevenas Spielbergas, parašęs „Padaužų“ scenarijaus pagrindu tapusį apsakymą, savo pareiškime pažymėjo, kad R. Donneris „tvirtai valdė savo filmus“.

„Priklausyti jo ratui atrodė tarsi bičiuliautis su savo mėgstamiausiu treneriu, protingiausiu profesoriumi, atkakliausiu motyvatoriumi, mieliausiu draugu, ištikimiausiu sąjungininku ir, žinoma, didžiausiu Padauža iš jų visų“, – sakoma S. Spielbergo pranešime, paskelbtame jo prodiuserių bendrovės „Amblin“ tviterio paskyroje.

R. Donneris gimė Niujorko Bronkso rajone ir studijavo Niujorko universitete, taip pat atliko tarnybą JAV kariuomenėje, rašo „The Hollywood Reporter“.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės