Airijos Corko mieste gimusi alternatyviosios muzikos trikdytoja Bambie Thug laužo lyčių ir socialinius stereotipus, kad sukurtų epochą apibūdinantį muzikinį stilių, besiribojantį su POP, roko, elektronikos ir kitais elementais. Sąvoką „Ouija-pop“ savo skambesiui apibūdinti sugalvojusi atlikėja per pastaruosius kelerius metus sukėlė didelį šurmulį su muzikos žanrų nepaisančių dainų-singlų serija ir kritikų visuotinai pripažintu naujausiu 2023 m. EP „Cathexis“.

Bambie Thug

Bambie atstovavo Airijai 2024 m. Eurovizijos dainų konkurse su užburiančiu kūriniu „Doomsday Blue“ ir užėmė 6 vietą – aukščiausią tarp Airijos atlikėjų per pastaruosius 24 metus. Šis kūrinys yra apie jausmus, aplinkinių nepastebėtą jūsų kūrybinį potencialą, tai lyg odė keistai ir kitokiai bendruomenės pusei. Skambėjimo kontekste ši daina perkelia klausytojus nuo ankstyvųjų Bambie Thug „raganiškų“ eilėraščių iki žudikiškų riksmų, pop chorų, netgi džiazo stiliaus standartų, o baigiasi sunkiojo metalo elektrinių gitarų riaumojimu. Tai puikiai atskleidžia skirtingus Bambie Thug kaip menininkės aspektus.

Atlikėjos vizualinis menas taip pat stulbinantis, kaip ir muzikinė kūryba: raganiškai estetiški ir stiprūs kinematografiniai vaizdo klipai pavertė Bambie personažais iš anapus, lyg žiūrėtum filmus vampyrų tematika.

Bambie Thug

Atlikėja, kuriai didžioji scena tikrai nėra svetima, paskutiniais metais sudrebino festivalių scenas visame pasaulyje, įskaitant „Download Festival“, „The Great Escape“ ir „Trans Musicales“, po ko sulaukė daugybės muzikos kritikų pagyrų.

„Išsivaduokite iš stereotipų arba tiesiog išlaisvinkite savo demonus, atvykdami į muzikinių ir vizualinių siurprizų kupiną Bambie Thug pasirodymą Vilniuje – „Karūnuokite raganą!“, – rašoma pranešime spaudai.