Anyanya gimė bei užaugo Nigerijoje, bet savo namais vadina ir Ukrainą, kurioje praleido keliolika metų. Čia jis studijavo mediciną, o dainavimas buvo tik hobis (dainuodavo bažnyčioje, vėliau – įvairiuose projektuose), tačiau baigęs studijas, Anyanya suprato, kad tikrasis jo pašaukimas yra muzika, rašoma pranešime spaudai.

Karo metu Anynyai teko pasitraukti iš Ukrainos – jis gyveno Bučoje ir savo akimis matė skaudžias tragedijos pasekmes. Lietuva tapo pirmąja šalimi, kurioje Anyanya vėl išdrįso dainuoti po karo. Varginančios kelionės iš Ukrainos, kai repetuoti tekdavo eilėje prie sienos, nakvynės degalinėje, išgyvenimai matant nuolatines brangių žmonių netektis – talentingas atlikėjas visai tai ištvėrė, o muzika tiesiai iš jo širdies sugraudino visą Lietuvą.

„Esu be galo dėkingas lietuviams už palaikymą ir už tai, kaip šiltai mane sutiko. Prisipažinsiu – tokia jūsų parama sujaudino ne tik mane, bet ir mano šeimą, kuri dvejojo, kaip aš būsi sutiktas svečioje šalyje“, – atviravo Anyanya ir pažadėjo, jei tik susiklostys palankios aplinkybės, pabandyti kada nors išplėšti pergalę Lietuvai Eurovizijoje.

„Visų pirma dėkoju Dievui ir savo šeimai. Ir, be abejo, dėkoju Lietuvos žmonėms už palaikymą – ne tik mano, bet ir visos Ukrainos. Mes nugalėsime“, – ašarų scenoje neslėpė Anyanya.

Anyanya įveikė kitus 9 finalo dalyvius: nenuoramą, roko muzikos atstovą Kasparą Šimkevičių bei lietuviškąja Janis Joplin vadinamą Beatą Beatričę Šiukaitę iš Beno Aleksandravičiaus komandos, subtiliąją alytiškę Vakarę Jarmalavičiūtę bei jos kraštietį mieląjį Orestą Vyšniauską, taip pat profesionalų karį Maksimilian Drožin ir paslaptingąjį Sidą Gziozdovą iš Manto Jankavičiaus komandos, sienas drebinantį Aurimo bei Dovydo duetą ir subtiliąją Elzę Raubytę iš Justino Jaručio komandos bei vienintelius Monikos Liu komandoje buvusius spalvinguosius Gintarę bei Simą Buziliauskus.
Superfinale, kur dalyviai turėjo atlikti savo nokautų dainą Anyanya kovojo su savo komandos dalyve Beata Beatriče ir Manto komandos dalyviu Sidu Gviozdovu.

Išskirtinį finalo šou lydėjo įspūdingi kitų per dešimt metų projekte sužibusių talentų pasirodymai: į sceną lipo „Lietuvos balsas. Kartos“, „Lietuvos balsas. Vaikai“, „Lietuvos balsas. Senjorai“ laimėtojai, taip pat pirmojo ir septintojo sezono nugalėtojos Julija Jegorova ir Monika Marija bei kiti. Įspūdingą šou iš VIP raudonojo kilimo zonos stebėjo gausus būrys projekto draugų – šou ir muziko pasaulio žvaigždžių, kurios vakarą pratęs vakarėlyje restorane „Juoda druska“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)