Savaitgalį didžiausias Lietuvos kurortas ūžia. Automobiliai į Palangą nenutrūkstamu srautu lėkė jau nuo penktadienio. Šeštadienį vidurdienį Palanga jau buvo tikrai panaši į vasaros sostinę. J. Basanavičiaus gatvėje veikė visos kavinės ir kioskai.

Pasidairius ir pastudijavus valgiaraščius atrodo, kad tikrai papietauti galima rasti ir pagal skonį, ir pagal kišenę. Daugelis kavinių siūlo dienos pietus po 4,5 euro, tačiau kai kuriose vietose pietų kaina suapvalinta iki 5 eurų, o kai kuriose ji viršija minėtą sumą ir siekia 5,5 euro.

Kelias kavines J. Basanavičiaus gatvėje valdantis Ramūnas Pocevičius „Delfi“ sakė, kad šiemet kainų kelti neketina. Pasak verslininko, jos turėtų likti tokios pat, kaip ir pernai. „Negaliu kalbėti už kitus, tačiau šiemet kainų nejudinsiu. Net ir meniu su patiekalų nuotraukomis pernykštį naudojame. Matyti, kad nenaujas, jau vieną sezoną „nešiotas“.

Konkurencija labai didelė, kelti kainų neapsimoka. Kol kas dar ta Palanga „savaitgalinė“, poilsiautojų nėra daug. Tuo labiau, kad žaliavos nebrango, kuras atpigo, su tiekėjais pavyko susitarti, kad kainas, tiek mėsos, tiek daržovių, sumažintų. Ir dėl to branginti nereikia“, – aiškino verslininkas.

Šeštadienį jis patvirtino, kad patiekalai bent jau jo kavinėse tikrai nebrangs. Bet apie alaus kainą, kuri dabar siekia 2,5 euro, reikės pagalvoti.

„Penktadienį atvežė šviežio alaus statines ir pažiūrėjau į sąskaitą... Akys išsprogo, aludariai tikrai nepasikuklino. Tai ir aš ilgai negalėsiu senųjų kainų laikyti“, – aiškino R. Pocevičius.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė „Delfi“ patikino, kad asociacijos nariai susirinkę išsakė savo nuostatas dėl kainų ir žadėjo jų nedidinti.

„Bendravome su asociacijos nariais karantino metu, kai veiklos buvo sustabdytos, paskui jau atnaujinus veiklas, tai visi laikosi pozicijos kainų nekelti ir laikyti jas praėjusių metų lygyje. Nenorime išbaidyti klientų. O išaugusias sąnaudas, susijusias su griežtesniais higienos reikalavimais, prisiimtume sau. Vyrauja toks požiūris. Išlaidos labai padidėjo. Jei nori laikytis visų karantino metu keliamų reikalavimų... ir pirštinės, ir kaukės, jų keitimas, taip, kaip reikia, dezinfekciniai skysčiai, stalų valymas. Kai viską sudedi, tai per mėnesį tie papildomi kaštai susidaro labai dideli. Nepaisant to, kaštus verslas ketina prisiimti sau“, – ketinimą nekelti kainų deklaravo I. Valaitienė.

Tačiau kai kuriose Palangos vietose, net ir toje pačioje J. Basanavičiaus gatvėje, yra ir tokių kavinių, kurios nesikuklina ir patiekalai jose eurais kainuoja tiek pat, kiek seniau kainavo litais. Pigesnių nei 10 eurų patiekaluose jose nerastum.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (180)