Kvies pažinti aludarystės amatą

Pasak „Volfas Engelman“ Alaus kompetencijų centro koordinatorės Audronės Saulėnienės, liepą vyksiančioje šventėje daugiausia dėmesio bus skiriama edukacinėms, su aludaryste susijusioms veikloms.

„Praėjusių metų šventės akcentu tapo muzikiniai pasirodymai, o šįmet nusprendėme grįžti prie tikrųjų Aludarių dienos šventės šaknų ir daugiau dėmesio skirti pažintinėms veikloms. Šių metų renginyje lauks gėrimų degustacijos, nemokamos ekskursijos po bravorą. Kaip ir kasmet, mūsų aludariai pristatys kelių naujų rūšių gėrimus, bus atkimšta šventinė statinė. Žinoma, nebus apsieita ir be muzikos – į sceną žengs DJ Jovani, Augustė Nombeko ir Kastytis Kerbedis. Ir tai – tik dalis visų pramogų, kurias ruošiame renginio dalyviams – visą programą paskelbsime jau visai netrukus. Pažadame išties turiningą, skonių, linksmybių ir bendrystės kupiną laiką, todėl kviečiame rezervuoti datą jau dabar. Kaip ir visuomet, renginys bus nemokamas“, – šventės detalėmis dalijasi A. Saulėnienė.

Aludarių diena šiemet vyks bravoro prieigose, ten pat, kur įsikūrusi „Volfas Engelman Studija“ ir neseniai duris atvėrusi „Galerija“.

„Ši vieta – aludarystės kvartalo dalis. Vietoje, kurioje šiandien kuriame aludarystės kvartalą, anksčiau stovėjo senieji bravoro statiniai, augo pagrindinė gamybos žaliava – apyniai. Šiuo metu čia ne tik gaminami gėrimai, bet ir veikia degustacijų, ekskursijų ir pasisėdėjimų erdvės, prie bravoro yra įsikūrusi ir mūsų firminė parduotuvė, kurioje galima įsigyti užkandžių, unikalių mini bravore išvirtų gėrimų ir firminės atributikos.

Neseniai aludarystės kvartalo gretas papildė nauja renginių, gėrimų, gero maisto, degustacijų ir kitų edukacinių pramogų vieta – „Volfas Engelman Galerija“. Tuos, kurie dar nespėjo apsilankyti, labai kviečiame užsukti ir pasigrožėti pro langus atsiveriančia Kauno panorama“, – kviečia A. Saulėnienė.

Aludarių šventėje – ir gimtadienio staigmenos

Kaune įsikūręs bravoras šiemet taip pat švenčia 170-ąjį savo veiklos jubiliejų. Pasak bendrovės vadovo Mariaus Horbačausko, sulaukti tokio garbingo amžiaus įmonei nebūtų pavykę, jeigu ne bravoro įkūrėjų pradėta tradicija.

„Alaus daryklos įkūrėjai buvo iškilios, labai verslios, visuomeniškai, kultūriškai ir politiškai aktyvios asmenybės, aktyviai rėmusios šalies kultūrą ir sportą. Būtent jie pradėjo gražią tradiciją remti ir organizuoti kultūros renginius. Šiuo keliu einame ir toliau, o vienas tokių renginių – jau tradicija tapusi Aludarių dienos šventė. Mums gera būti aktyviais bendruomenės nariais ir skirti dėmesio Kaunui, jo žmonėms, kultūrai, pilietiškumui ir visos šalies gyventojams. Taip bus ir toliau“, – teigia M. Horbačauskas.

Jubiliejaus proga šių metų pavasarį bendrovė taip pat pasirašė partnerystės sutartį su Bavarijos princu Luitpoldu ir jo valdoma įmone „König Ludwig International“. To rezultatas – neseniai pristatyta išvirta pirma bavariško karališko gėrimo partija, kurios gamybą patvirtino pats Vokietijos monarchų šeimos atstovas.

„Mūsų bravorui patikėtas naujojo produkto receptas, atkeliavęs iš jau aštuntą šimtmetį skaičiuojančio Jo Karališkosios Didenybės valdomo bravoro. Suteikta teisė Lietuvoje virti pagal šią receptūrą rodo išskirtinį ne tik mūsų, bet ir visos šalies aludarių meistrystės pripažinimą. Karališko gėrimo bus galima paragauti ir Aludarių dienos renginyje, kurio metu kviesime susitelkti į aludarystę kaip meistrystės apraišką, taip pat paminėsime 170-ąjį jubiliejų drauge su ištikimais bičiuliais.

Šiųmetė šventė bus išties ypatinga, pilna gimtadieninių staigmenų. Labai kviečiu atvykti ir įsitikinti tuo patiems“, – į renginį kviečia M. Horbačauskas ir priduria, kad ateityje laukia ir daugiau staigmenų – duris atvers unikalios koncepcijos, bavariškomis tradicijomis alsuojantis alaus sodas (vok. biergarten).

Aludarių diena vyks liepos 14 d., penktadienį, 17.00 val., adresu Kaunakiemio g. 2, Kaunas.

Daugiau informacijos apie renginį rasite čia.