Tarp populiariausių „Lindström“ paslaugų – kilimėlių nuoma verslui, kurios apyvarta vien per pastaruosius metus padidėjo 15 %. Kuo ši paslauga ypatinga ir kodėl ir Jūsų verslui verta apie ją pasvarstyti? Plačiau paslaugą apžvelkime ir pakalbėkime su pačiais „Lindström“ ekspertais.

Kilimėlių nuoma verslui – kas, kaip ir kodėl

Šiais metais 25-ąjį gimtadienį Lietuvoje ir 175-ąjį – pasaulyje švenčiantys „Lindström“ teigia, jog spartus kilimėlių nuomos paslaugos populiarėjimas jų nestebina – klientai, pamatę šios teikiamus privalumus, paprasčiausiai nebenori grįžti prie senų įpročių. „Kalbėdamiesi su verslais mes visų pirma pateikiame statistiką – tyrimai rodo, jog maždaug 80 % nešvarumų į patalpas patenka pro įėjimą, o apie 70 % valymo išlaidų daugeliui įmonių sudaro būtent grindų valymas. Pasitelkus mūsų paslaugą, šie skaičiai žymiai sumažėja ir tokiu būdu sutaupoma tiek papildomų išlaidų, tiek laiko. Be to, patalpų švara verslams nebereikia rūpintis patiems – visus kilimėlių keitimo, valymo ir pristatymo darbus atlieka „Lindström“, – pasakoja „Lindström“ pardavimų vadovas Saulius Zabulis.

Svarbu paminėti ir tai, jog „Lindström“ paslauga itin lanksti, kadangi galite reguliuoti kilimėlių keitimo dažnį ir taip optimaliai prisitaikyti prie oro sąlygų. Pavyzdžiui, kai orai drėgnesni, kilimėlius galima keisti ir užsakyti dažniau ir priešingai – sausuoju ar šiltuoju metų laiku sumažinti jų skaičių. „Lindström“ Klientų aptarnavimo skyriaus specialistai Jums padės sekti pristatymus ir produktus, peržiūrėti paslaugų užklausų ir užsakymų būseną, užsakyti papildomas paslaugas, papildyti atsargas bei, jei norėsite, papasakos apie kitas paslaugas. Tam, kad poreikius valdyti būtų dar paprasčiau, tekstilės ekspertai sukūrė ir specialią platformą „eLindström“, kurioje netolimoje ateityje galėsite tvarkyti visus savo užsakymus.

Žinoma, skirtingų verslų poreikiai skiriasi, todėl labai svarbu rasti būtent Jums tinkamiausią sprendimą – nes kas tiks vienoms įmonėms, visiškai netiks kitoms. Kaip tik dėl to „Lindström“ siūlo platų kilimėlių asortimentą, o esant poreikiui visuomet galima kreiptis patarimo į patyrusią ekspertų komandą. Trumpo atsakymo, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis kilimėlius, nėra, tačiau vertėtų apsvarstyti savo verslo ypatybes ir tuomet konsultuotis su „Lindström“ komanda, pasiūlysiančia tinkamiausią variantą būtent Jūsų įmonei.

Skirtingi kilimėlių tipai ir jų naudos

Svarbu suprasti ir tai, jog egzistuoja skirtingi kilimėlių tipai – patys „Lindström“ siūlo standartinius purvą sugeriančius, dizaino, ergonominius, kilimėlius prie durų ir pramoninius kilimėlius. Pavyzdžiui, standartiniai kilimėliai sustabdo smėlį, dulkes ir nešvarumus, o guminis jų pagrindas neleidžia kilimėliui slysti ir užtikrina saugumą. Dizaino kilimėliai tuo tarpu kuria įmonės veidą, stiprina Jūsų įmonės komunikaciją ir prekių ženklą, darbuotojams ir klientams gali suteikti informaciją, o jų švarą užtikrinančios savybės yra tokios pačios kaip ir standartinių kilimėlių. Ergonominiai kilimėliai yra idealus sprendimas klientų aptarnavimo vietose, kuriose žmonės daug laiko praleidžia stovėdami.

Pasak S. Zabulio, pastaraisiais metais ypač išpopuliarėjo „Lindström“ dizaino kilimėliai, o jų užsakymų skaičius nuolat auga. Kuo šie kilimėliai tokie ypatingi? „Pagrindinis dizaino kilimėlių privalumas, be, be abejo, švaros užtikrinimo, yra tai, jog šie kilimėliai kuria unikalų, vieningą įmonės stilių, gali būti panaudoti darbuotojų ir klientų nukreipimui ar informavimui. Be to, kilimėlio dizainą galime pasiūlyti arba mes, arba pats klientas – o mes tuomet jau randame būdą, kaip jį išpildyti“, – pasakoja pardavimų vadovas.

Visų pirma – tvarumas

Kad ir kokie funkcionalūs, praktiški ar estetiški biuro kilimėliai bebūtų, „Lindström“ nepamiršta ir kito, ypač šiandieną svarbaus aspekto – aplinkai draugiškų praktikų. Jų tekstilės ekspertai laikosi tiek gamindami kilimėlius, tiek juos prižiūrėdami, tiek galų gale utilizuodami. Kilimėlių gamybai „Lindström“ renkasi patvarias medžiagas ir netgi turi atskirą, „Eco Design“, kilimėlių liniją – pastarieji yra gaminami iš 100 % perdirbtų plastikinių buteliukų. Vienam kilimėlių kvadratiniam metrui naudojama apie 65 perdirbtus PET buteliukus (0,5 l), o vieno 115 x 200 cm kilimėlio gamybai yra sunaudojama maždaug 150 plastikinių buteliukų. Šiems kilimėliams taip pat galima pasirinkti norimas spalvas, raštus ir užrašus.

Kilimėlių priežiūros procesų metu tekstilės ekspertai taip pat taupo energiją ir vandenį – kai kuriose skalbyklose tam naudoja specialias rekuperacines sistemas, surenkančias šilumą iš nuotekų ir džiovyklų bei pakartotinai ją panaudojančias švaraus vandens šildymui, trumpina skalbimo laiką ir naudoja žemesnę skalbimo temperatūrą bei valo ir panaudoja antriniam skalbimui tinkamą vandenį. Negana to, „Lindström“ naudojasi išskirtinai vietinėmis transportavimo įmonėmis, kurių dėka pervežimo atstumai gerokai sutrumpėja (1 kg skalbinių vidutiniškai nuvažiuoja 260 metrų), o pačius kilimėlius taiso ir naudoja pakartotinai, taip prailgindami tekstilės tarnavimo laiką bei ilgaamžiškumą.

Tiesa, kilimėlių perdirbimo procesas yra truputį problematiškesnis. Pasak S. Zabulio, „Kilimėlius perdirbti sudėtinga, kadangi jie susideda iš trijų sluoksnių: verpalų, guminio pakloto ir juos jungiančio vidurinio sluoksnio. Šiuos sluoksnius atskirti sunku, tačiau nuolat ieškome naujų technologinių sprendimų, kad palengvintume šį procesą.“ Vienas iš pasisekusių įmonės projektų – naudojimui nebetinkamų kilimėlių susmulkinimas ir pernaudojimas gaminant garso izoliacijos kilimėlius. Nepaisant visų iškylančių iššūkių, „Lindström“ 2022 m. perdirbo 14,4 % savo nebenaudojamų kilimėlių, o 2023-iaisias šis skaičius pakilo net iki 30 %. Iki 2025 m. įmonė taip pat ketina perdirbti 100 % savo tekstilės atliekų, o iki 2035 m. pasiūlyti visiems savo klientams anglies dvideginio pėdsako neišskiriančias paslaugas.

Verdiktas – nuomoti ar pirkti?

Akivaizdu, jog visi verslai nori sutaupyti brangaus savo laiko, pinigų, o taip pat sukurti jaukią aplinką verslo patalpose. Kyla natūralus klausimas – pirkti kilimėlius ar nuomoti?

„Lindström“ pardavimų vadovas S. Zabulis čia yra vienareikšmiškas, „Mūsų patirtis rodo, jog tik nuomoti. Kilimėlių ir švaros paslaugas užsisakę verslai ilgalaikėje perspektyvoje sutaupo įmonės išteklių, pasiekia geresnių rezultatų bei lengviau susikoncentruoja į savo vidinius procesus, užuot rūpinęsi kasdienėmis buitinėmis problemomis. Be to, mes subūrėme savotišką tvarių verslų bendruomenę, kadangi visi, bendradarbiaujantys su „Lindström“, drauge rūpinasi aplinka, yra sąmoningesni ir taip skatina ir kitus taikyti žiedinės ekonomikos principus. Taigi, nors ir pasakysiu skambiai, bet išties laimime visi – ir mes, ir mūsų partneriai, ir planeta.“