„Be fondo paramos tokios apimties projektai būtų tiesiog neįmanomi. Tai – milžiniška paspirtis visai mūsų parapijai ir parapijiečiams, už kurią esame nuoširdžiai dėkingi. Galiu tik džiaugtis, kad geros valios dėka mūsų bažnyčia tampa vis šiltesne vieta, kurioje gali skleistis Dievo žodis“, – sako klebonas kun. Vladimiras Solovej.

Anot Vito Janukonio, „Fondo Janukonis“ direktoriaus, šiuo žingsniu fondas prisideda ne tik prie mažesnių bažnyčios sąskaitų už šildymą ir tvaresnio energijos resursų naudojimo. „Jaučiamės prisidedantys prie didesnio tikslo. Atsisakydami gamtinių dujų mažiname tiek šios bažnyčios, tiek Lietuvos priklausomybę nuo šio brangaus importuojamo kuro“, – teigia V. Janukonis.

Fondas paramai skyrė apie 30 000 eurų, už kuriuos buvo įsigyti ir sumontuoti šeši oras–vanduo šilumos siurbliai IGLU® INUIT 16, kuriuos gamina lietuviška įmonė IGLU. Jie visu 100 procentų pakeis gamtinių dujų vartojimą, tad dujinis šildymas taps alternatyvia bažnyčios patalpų šildymo galimybe.

„Tvarūs energijos gamybos būdai populiarėja ne tik individualiuose ar daugiabučiuose namuose, tačiau ir visuomeninės paskirties objektuose. Tarp pastarųjų netrukus rikiuosis ir Pabradės bažnyčia, kurią sušildys mūsų siurbliai“, – sako IGLU vadovas Edgaras Adomaitis.

Jo skaičiavimu, šildantis gamtinėmis dujomis, bažnyčiai už 1 kilovatvalandę šilumos energijos šiandien tenka mokėti apie 12 centų. Sumontavus šilumos siurblius, 1 kWh šilumos kainuos apie 4,7 cento – beveik tris kartus pigiau.

IGLU® Inuit šilumos siurbliai patalpų šildymui, vėsinimui ir karšto vandens ruošimui naudoja orą, kurį perduoda iš vienos aplinkos į kitą. Net esant žemai lauko temperatūrai iš oro yra išgaunama šiluma ir nukreipiama į pastato vidų.

Pabradės Švč. Mergelės Marijos Šeimų karalienės bažnyčioje įdiegti siurbliai bus prijungti prie nuotolinio serviso platformos. Čia įrenginių darbas bus stebimas 24 valandas per parą, o trikdžius bus galima išspręsti nuotoliniu būdu, be meistro atvykimo į vietą. Įdomu ir tai, kad modernūs siurbliai yra valdomi mobilia programėle.