„Atsižvelgiant į sukrėtimus pasaulyje ir neprognozuojamą energetikos rinką, kaip niekad svarbu pasirūpinti savo verslo saugumu. Šis kvietimas yra ne tik galimybė tapti tvaresniais, bet ir siekti energetinės nepriklausomybės diegiant elektros iš atsinaujinančių energijos išteklių gamybos įrenginius savo versle. Norime juo paskatinti įmones eiti link neutralios klimatui ekonomikos, sumažinti savo išlaidas energetiniams ištekliams ir dirbti efektyviau", – sako Agnė Vaitkūnienė, Inovacijų agentūros Investicijų valdymo departamento direktorė.

Anot A. Vaitkūnienės, ankstesniame ES finansavimo periode ši priemonė taip pat buvo aktuali, bet pagal susidomėjimą šiemet aktualumas yra dar didesnis. „Jau pirmosiomis kvietimo paskelbimo dienomis sulaukėme didžiulio verslo susidomėjimo. Tai rodo, kad situacija rimta, o ši priemonė yra ypač aktuali ir reikalinga įmonėms".

Investicijų finansavimo į saulės jėgainių diegimą pramonėje priemonė skirta skatinanti Vidurio ir Vakarų Lietuvos pramonės įmones pereiti prie neutralios klimatui ekonomikos. Viena įmonė gali teikti vieną projektą, kurio vertė – nuo 20 tūkst. iki 300 tūkst. eurų. Iš viso projektams finansuoti skirta 10 mln. eurų, o pretenduoti gali ir smulkus, ir didelis verslas.

Svarbu atminti, kad visos į finansavimą pretenduojančios įmonės privalo būti atlikusios energijos vartojimo auditą ne anksčiau kaip prieš 2 metus. Didelės įmonėms turi būti atlikusios privalomąjį ir papildomąjį energijos vartojimo auditą, jeigu tokio audito atlikimo tikslingumas buvo nustatytas privalomojo audito metu.

Projektų atranka vykdoma konkurso būdu, vienu etapu. Projektą finansavimui pateikusios įmonės gali pradėti savo projekto įgyvendinimą, o tą būtinai reikia padaryti nevėliau kaip per 6 mėn. nuo sutarties pasirašymo datos bei pabaigti per 2 metus.

Paraiškas Inovacijų agentūrai verslo atstovai gali teikti iki 2023 m. vasario 28 d. Priemonės sąlygos išsamiai aprašomos Inovacijų agentūros tinklalapyje. Norintiems gauti finansavimą pagal šią priemonę Inovacijų agentūros specialistai gruodžio 8 d. organizuoja specialius mokymus internetu, būtina registracija.

Ši pažangos priemonė yra dalis 2022–2030 m. ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programos, valdomos Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos. Projekto veiklos finansuojamos iš ES fondų investicijų lėšų.