Įsigyti vaistai jau pasiekė Lietuvą ir netrukus bus paskirstyti pagrindinėms šalies ligoninėms.

Farmacijos kompanijų „GlaxoSmithKline“ ir „Vir Biotechlogogy, Inc“ sukurtas vaistinis preparatas „Xevudy“ buvo užregistruotas visoje ES 2021 m. gruodžio 17 d. Jis gali būti skiriamas COVID-19 liga sergantiems suaugusiesiems ir paaugliams (12 metų ir vyresniems, sveriantiems ne mažiau kaip 40 kg), kuriems nereikia taikyti papildomos deguonies terapijos ir kuriems kyla didesnė rizika susirgti sunkios formos COVID-19 liga.

Respublikinė Panevėžio ligoninė, Infekcinių ligų skyrius

COVID-19 pacientų gydymui ligoninėse taip pat yra naudojami vaistai „Veklury“ (veiklioji medžiaga – remdesiviras), „Ronapreve“ (veikliųjų medžiagų kasirivimabo ir imdevimabo derinys) ir „Regkirona“ (veiklioji medžiaga – regdanvimabas). Taip pat Europos Komisijos sprendimu, sergančiuosius COVID-19 liga galima gydyti „RoActemra“ (veiklioji medžiaga – tocilizumabas) ir ,,Kineret“ (veiklioji medžiaga – anakinra) bei deksametazonu. Šie vaistai yra tiekiami Lietuvos Respublikos rinkai.

Lietuva taip pat dalyvauja kituose Europos Komisijos vykdomuose centralizuotuose COVID-19 ligos gydymui skirtų vaistų pirkimuose. „Kalbėjimas vienu balsu“ padeda susitarti dėl geresnių pirkimo sąlygų šalims narėms ir užsitikrina stabilų vaistų tiekimą.

Respublikinė Panevėžio ligoninė, Infekcinių ligų skyrius

Šiuo metu Lietuvoje prienami vaistai nuo COVID-19 ligos gali būti naudojami tik pacientų gydymui ligoninėse. Vartojimui namuose ES yra užregistruotas tik vienas vaistinis preparatas – „Paxlovid“, kurį gamina farmacijos kompanija „Pfizer“. Galimybės įsigyti šio vaisto Lietuvoje šiuo metu nėra, Europos Komisija tęsia derybas su gamintoju dėl šio preparato pirkimo ES šalims.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją