Iki šio konkurso P. Aukštikalnis yra gavęs ir dar du rimtus darbo pasiūlymus, tačiau būdamas mediku, apsisprendė dirbti būtent medicinos srityje ir imsis atsakomybės vadovauti Raseinių PSPC.

Konkursą lydėjo skandalai


Panašu, kad darbo pradžia Raseiniuose P. Aukštikalniui nebus lengva – konkursai tiek į Raseinių PSPC direktoriaus, tiek į Raseinių ligoninės direktoriaus pozicijas viešoje erdvėje jau spėjo apaugti gandais, o šio rajono savivaldybė buvo kaltinama organizuojanti juos esą neskaidriai.

P. Aukštikalnis kategoriškai atmeta bet kokius tokio pobūdžio kaltinimus: „Kiekvienas mato situaciją savaip arba taip, kaip nori matyti. Per tai jau esu praėjęs dirbdamas savivaldoje. Gal ministrui ar kam kitam iš šono pasirodė konkursas neskaidrus, bet man, dalyvavusiam Raseinių ligoninės ir PSPC konkursuose atrodė kitaip: skaidru, profesionalu ir viskas pagal nustatytas tvarkas.“

Sėkmę lėmė pristatyta įstaigos strategija


P. Aukštikalnis užtikrina, kad konkursą laimėjo visiškai sąžiningai, o jo sėkmę lėmė ne tik tai, kad jis atitiko visus konkurso reikalavimus tiek turimo išsilavinimo, tiek įgytos darbo patirties aspektais, bet ir tai, kad raseiniškiams tiko jo pristatyta įstaigos strategija.

„Pristačiau aiškią Raseinių PSPC viziją, tiksliai įvardinau, kokius matau šios įstaigos siekius ir perspektyvas, kaip spręsiu problemas“, – sako P. Aukštikalnis.

Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centras

Paklaustas, kaip jis, kėdainietis, gali žinoti, koks turi būti Raseinių PSPC, P. Aukštikalnis sako: „Šis matymas, galima sakyti, yra visa mano gyvenimo istorija. Kuo kvėpuoja medicina ir su kokiomis problemomis ji susiduria, žinau nuo kūdikystės lopšio – mano mama yra medikė, teta ir dėdė taip pat medikai, tarp jų yra ir sveikatos įstaigų vadovų.

Pats baigiau Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, dirbau tarptautinėse farmacijos įmonėse, tad natūralu, kad mano šeimoje nuolat diskutuojama sveikatos įstaigų veiklos temomis ir nuolat analizuojama, ką ir kaip Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigose būtų galima padaryti geriau.

Kai baigiau farmaciją, įstojau į Kauno technologijos universitetą, į viešąjį administravimą, kad geriau perprasčiau viešųjų įstaigų valdymą.

Na, o pastaruosius ketverius metus buvau vicemeras, kuruojantis sveikatos klausimus rajone, tad bendravau, diskutavau ir su įstaigų vadovais, ir su jose dirbančiais medikais apie sveikatos paslaugas, teikiamas rajono gyventojams. Gavau labai daug patirties ir susidariau savo aiškią viziją, kaip turi dirbti ligoninė ir poliklinika rajone.

Be to, pastaruoju metu dalyvaudamas ne vienos gydymo įstaigos konkurse, Kėdainių ligoninės, beje, taip pat, visur girdėjau tuos pačius klausimus – kokia būtų tavo, kaip vadovo, įstaigos vizija, kokiomis priemonėmis didinsi prisirašiusių pacientų skaičių, ką naujo duosi įstaigai ir panašiai, tad natūralu, kad ruošdamasis konkursams išanalizavau gydymo įstaigų ataskaitas, kiekvienai įstaigai rengiau vis kitus strateginius planus, įvertindamas kiekvienos jų silpnybes, stiprybes, galimybes ir grėsmes, tad patirtis šiuose konkursuose prisidėjo prie mano sėkmės Raseiniuose. Džiaugiuosi, kad šio rajono vadovai mano pristatytoje strategijoje įžvelgė perspektyvą ir gavau Raseinių mero pasitikėjimą avansu, tad dabar laukia itin didelis iššūkis realizuoti savo viziją.“

Partiškumo nepaisė


Raseinių rajono savivaldybė ir jos meras Arvydas Nekrošius, atstovaujantis valstiečiams ir žaliesiems, P. Aukštikalniui pavedė vadovauti Raseinių PSPC nepaisydamas jokių partiškumų.

P. Aukštikalnis yra Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ narys, dirbantis ir Kėdainių rajono savivaldybės taryboje.

Naujos pareigos P. Aukštikalniui tikriausiai neužkirs kelio dalyvauti Kėdainių rajono politinėje veikloje. Veikiausiai rajono taryboje jis galės likti dirbti, nes vadovaus ne Kėdainių rajono įstaigai.