Pasak „Ambersail-2“ įgulos navigatoriaus, triskart pasaulį lenktyniniu režimu apiplaukusio Conrado Colmano, šis etapas buvo kupinas ne tik išbandymų, bet ir mokymosi galimybių, tačiau viskas buvo apvainikuota įgulos sėkme.

„Visa komanda yra labai laiminga, kad taip sėkmingai finišavome trečiajame etape. Manau, kad ši mūsų pergalė rodo mūsų, kaip komandos, tobulėjimą. Mes vis geriau buriuojame kaip komanda, kaip vienas vienetas, vis geriau įvaldome šio laivo galimybes. Manau, su tokiu prologo finišu esame puikioje pozicijoje prieš prasidedant „The Ocean Race Europe“ varžyboms Loriente“,- po finišo teigė C. Colmanas.

Pasak jo, nors įgula laimėjo startą ir plaukė pirmi bei pakankamai gerai išlaikė savo greitį, antroje distancijos pusėje sulaukė Fortūnos iššūkio – dėl skirtingų ir permainingų vėjų mažiau nei jūrmylės atstumu greta plaukiantys konkurentai, jungtinė švedų ir olandų komanda „Team Childhood 1“, gavo visai kitokį, stipresnį, vėją ir ėmė juos sparčiai vytis.

„Ambersail-2“ komanda (Nuotr. Eduardas Bareika)

„Tuo metu buvome tikrai labai įsitempę – ką gali padaryti, kai konkurentai tiesiog gauna kitą vėją, iš kito debesies, nei tu? Tai buvo tikras iššūkis. Tačiau aš labai didžiuojuosi visa mūsų komanda – mes sugebėjome susikoncentruoti į laivo greitį, laiku ir vietoje suvenduoti bei vėl perimti kontrolę“,- teigia C. Colmanas.

Pasak įgulos kapitono Roko Milevičiaus, jis žinojo, kad tokio pobūdžio – priešpriešiniuose – vėjuose „Ambersail-2“ komanda buriuoja tikrai ne prasčiau nei konkurentai, tačiau būtent vėjo permainingumas buvo didysis iššūkis su kuriuo reikėjo susidoroti.

„Mūsų problema buvo – ar pavyks išsilaikyti toje pačioje vėjo zonoje kaip ir konkurentai. Nes etapo metu net vienoje vietoje buvo labai daug skirtingų vėjų, o navigacine prasme tai yra labai sudėtingos sąlygos“,- komplimentų navigatoriui po finišo negailėjo R. Milevičius.

Antri finišo liniją kirto viso etapo metu ant kulnų lietuviams lipę „Team Childhood 1“, treti – „The Austrian Ocean Race Project“, ketvirti – „Sailing Poland“.

Šis etapas – Stokholmas-Pietų Švedija – buvo trečiasis ir paskutinis „The Ocean Race Europe“ prologo etapas. Po jo visos keturios komandos Kylio kanalu pajudės link Loriento, kur jų, ir dar trijų naujai prisijungusių „Volvo 65“ klasės jachtų gegužės 29 d. lauks startas „The Ocean Race Europe“ varžybose, kurios taip pat bus sudarytos iš trijų etapų: Lorientas-Kaškaisas, Kaškaisas-Alikantė, Alikantė-Genuja.

Tiesa, „Ambersail-2“ komanda, prieš pajudėdama Loriento link, Kylyje dar turės atlikti ir vieną kilnią tvarumo misiją – prologo metu specialiu jachtoje gabenamu aparatu surinktus vandens mėginius atiduoti Kylio GEOMAR instituto mokslininkams, kad šie galėtų ištirti Baltijos jūroje surinktų vandens pavyzdžių užterštumą.

Trečiajame „The Ocean Race Europe“ prologo etape „Ambersail-2“ įgulą sudarė kapitonas Rokas Milevičius, buriuotojai Tomas Ivanauskas, Linas Ivanauskas, Domantas Juškevičius, Conrad Colman, Deimantė Jarmalavičiūtė, Saulius Pajarskas, Raimundas Daubaras, Simonas Bačiulis, Andrius Pranckevičius, Andrius Mamontovas, Andrius Nikanorovas, Arminas Liubinas, Eduardas Bareika.

„Ambersail-2“ komanda (Nuotr. Eduardas Bareika)

„The Ocean Race Europe“ prologo rezultatai:

1. Team Childhood 1 (kpt. Ernst Jan Van Housselt)
2. Sailing Poland (kpt. Bouwe Bekking)
3. Ambersail-2 (kpt. Rokas Milevičius)
4. The Austrian Ocean Race Project (kpt. Gerwin Jansesn)

Nuo gegužės 29 d. startuosiančių varžybų „The Ocean Race Europe“ etapai:

Lorientas – Kaškaisas
Kaškaisas – Ispanija
Ispanija – Genuja

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją