Į geriausių sportininkų penketuką patekęs lengvaatletis Kęstutis Skučas praėjusių metų pasaulio čempionate Dubajuje pagerino asmeninį rekordą ir užėmė šeštą vietą 1500 m vežimėlių lenktynėse.

Kartu su K. Skuču į penketuką pateko dar du lengvaatlečiai Andrius Skuja ir Jonas Spudis, kurie irgi apdovanoti už aukštus rezultatus planetos pirmenybėse. A. Skuja Dubajuje dukart gerino savo asmeninį rekordą rutulio stūmimo sektoriuje ir finišavo šeštas. J. Spudis ieties metime pagerino ne vienus metus nejudintą asmeninį rezultatą ir užėmė septintą poziciją.

Geriausiųjų penketuke – ir dviejų Lietuvos golbolo rinktinės žaidėjų vardai. Golbolo rinktinei praėję metai buvo ypatingi: iškovotas paralimpinis bilietas į Tokiją ir Europos čempionato bronza.

Mantas Panovas tapo rezultatyviausiu paralimpinio atrankos turnyro JAV žaidėju (36 įvarčiai), kuris atvedė Lietuvos rinktinę į 2020 m. Tokijo paralimpiadą, o vėliau ir į Senojo žemyno pirmenybių bronzą.

J. Pažarauskas tradiciškai stabiliu ir solidžiu žaidimu taip pat svariai prisidėjo prie JAV iškovoto paralimpinio kelialapio ir pelnytos Europos čempionato bronzos.

Tūkstančio eurų premijomis apdovanoti „Metų proveržio“ ir „Metų trenerio“ nominacijų laureatai. „Metų proveržiu“ tapo bėgikė Aušra Garunkšnytė, kuri užėmė ketvirtą vietą Londono maratone ir pirmoji iš Lietuvos sportininkų iškovojo kelialapį į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes.

Bėgikės treneris Linas Balsys paskelbtas „Metų treneriu“. Aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre kūno kultūros mokytoju dirbantis L. Balsys pats yra Atėnų paralimpiados prizininkas maratono rungtyje. Dabar L. Balsys patirtį perduoda A. Garunkšnytei. Ji taps pirmąja Lietuvos moterimi paralimpinių žaidynių maratono varžybose.

Specialus apdovanojimas nominacijoje „Už indėlį į paralimpinio sporto vystymą“ įteiktas pagrindinio paralimpinio sporto partnerio UAB „Euloto“ direktoriui Mantui Lebedžinskui.

M. Bilius tradiciškai apdovanojo dešimt neįgaliųjų sporto klubų, kurie praėjusiais 2019 m. veikė sėkmingiausiai ir pasiekė geriausių rezultatų. Klubams atiteko premijos – po tūkstantį eurų.

Geriausių 2019 m. sportininkų penketukas:

Kęstutis Skučas (lengvoji atletika) – 6 vieta pasaulio čempionato vežimėlių 1500 m lenktynėse

Andrius Skuja (lengvoji atletika) – 6 vieta pasaulio čempionato rutulio stūmimo rungtyje

Jonas Spudis (lengvoji atletika) – 7 vieta pasaulio čempionato ieties metimo rungtyje

Mantas Panovas (golbolas) – 1 vieta paralimpinėje atrankoje, 3 vieta Europos čempionate

Justas Pažarauskas (golbolas) – 1 vieta paralimpinėje atrankoje, 3 vieta Europos čempionate

„Metų proveržis“: Aušra Garunkšnytė (lengvoji atletika) – 4 vieta Londono maratone

„Metų treneris“: Linas Balsys (lengvoji atletika) – auklėtinė Aušra Garunkšnytė

„Už indėlį į paralimpinio sporto vystymą“: UAB „Euloto“

Geriausi 2019 m. Lietuvos neįgaliųjų sporto klubai:

Alytaus „Alytupis“

Kauno „RSK“

Marijampolės „Siekis“

Šiaulių „Entuziastas“

Šiaulių „Šiaulietis“

Vilniaus „Feniksas“

Kauno „Sveikata“

Panevėžio „Šviesa“

Šiaulių „Perkūnas“

Vilniaus „Šaltinis“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)