Sekmadienį Marijampolėje bendroje stovykloje dalyvavo Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinė bei pirmą sykį formuojama dublerinė – Lietuvos jaunimo (iki 23 metų) – komanda.

Pastaroji rinktinė suburta Lietuvos regbio federacijos (LRF) iniciatyva, siekiant išlaikyti bei motyvuoti perspektyvius žaidėjus likti regbyje. Šios komandos tikslas – tobulinti jaunų žaidėjų įgūdžius, taktinio žaidimo supratimą bei gerinti fizinio pasirengimo rezultatus. Tai jau buvo antroji šios komandos stovykla šiemet. Pirmoji įvyko Kaune sausio pradžioje.

Lietuvos U23 rinktinės treneriu paskirtas Dovydas Taujanskas. Po savaitgalį vykusios stovyklos Marijampolėje jis džiaugėsi regbininkų aktyvumu.

„Stovyklą sudarė dvi dalys – pirmoje vyko treniruotės atskirai, o antroje vyko draugiškos rungtynės su vyrais. Po truputį mūsų nauja komanda įsivažiuoja, dar turėsime iki pavasario keletą stovyklų. Nuotaikos geros, turime nemažai vaikinų, kurie į stovyklą atvyko su geromis pastangomis bei tinkama energija. Visi rodo didelį norą patekti į pagrindinę sudėtį. Mūsų tikslas ir yra ruošti pamainą pagrindinei vyrų komandai“, – kalbėjo D. Taujanskas.

Tuo tarpu vyrų rinktinės treneris Tomas Zibolis pasidžiaugė, kad į pirmąją stovyklą atvyko didžioji dalis kandidatų. Europos elite esantiems lietuviams šią vasarą laukia itin intensyvus laikotarpis.

„Labai smagu, kad turėjome galimybę pasportuoti puikiame stadione. Tuo pradedame pasiruošimą Europos čempionatui bei Europos žaidynėms. Didesnį dėmesį šįkart skyrėme praėjusių metų statistikai, įsivardijome pralaimėjimų priežastis bei išsikėlėme metų tikslus. Džiugu, kad turėjome galimybę pažaisti su jaunimu bei sulaukti jų pasipriešinimo. Antrą stovyklą turėsime kitą mėnesį, o per tą laiką žaidėjai turės fizinio ir technikos pasirengimo planus“, – teigė T. Zibolis.

Lietuvos regbio rinktinė / FOTO: "Rugby Europe"

Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinės laukia nauji iššūkiai Europos čempionato elitiniame divizione, o taip pat – debiutas Europos žaidynėse, kurios vyks birželio 21-liepos 2 dienomis vyks Krokuvoje (Lenkija). Europos žaidynių čempionai iškovos kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes.
Tuo tarpu Europos regbio-7 čempionato pirmasis etapas vyks birželio 9-11 dienomis, antrasis – liepos 7-9 dienomis.

Praėjusiais metais Europos jaunimo (iki 18 metų) regbio čempionate rekordinę šeštą vietą užėmusi Lietuvos komanda taip pat jau pradėjo pasiruošimą naujam sezonui. Edmundo Ščavinsko ir Audriaus Stonio treniruojamas jaunimas į pirmąją stovyklą rinkosi savaite anksčiau.
Džiugina merginų nusiteikimas

Tuo tarpu Kaune šeštadienį į stovyklą rinkosi Lietuvos merginų U18 rinktinė, o sekmadienį – nacionalinės moterų komandos kandidatės.

2021 metais pirmą kartą suburta Lietuvos jaunimo merginų regbio rinktinė šiais metais tikisi žengti dar vieną kokybinį žingsnį į priekį.

„Įspūdis apie merginas tikrai geras. Matosi, kad jos išsiilgusios regbio. Pirminė stovykla buvo skirta vėl prisiminti kontaktą, techninius elementus su kamuoliu. Šiek tiek palietėme standartines situacija. Daugiausiai pasižaidėme tarpusavyje, kad pamatytume kiekvienos žaidėjos individualų lygį. Jis tikrai džiugina, merginos atrodo neblogai“, – pirmąja stovykla patenkintas buvo merginų treneris Vytaras Bloškys.

Treneris pridūrė, kad ateityje tikslas bus atsirinkti 12-14 merginų ir su jomis dirbti taktiškai. Artimiausiose stovyklose didesnis dėmesys bus skiriamas standartinėms situacijoms, ypatingai – užribio rikiuotei bei pradiniam smūgiui.

Lietuvos moterų regbio-7 rinktinė, treniruojama Kristiano Tautvydo Jakubos, pradėjo pasirengimą Europos čempionato „Conference 1“ diviziono turnyrui, kuris vyks birželio 10 dienomis Belgrade (Serbija).

„Įspūdis apie merginas tikrai teigiamas. Lyginanti su praėjusių metų pasiruošimo pradžia, merginos yra labai patobulėjusios, nusiteikusios kur kas geriau ir darbščiau. Dar laukiame apie 10 merginų, prisijungsiančių prie rinktinės, todėl kitoje stovykloje turėtume išvysti apie 30 sportininkių“, – sakė K. T. Jakuba.

Treneris atskleidė, kad pirmoje stovykloje didžiausias dėmesys buvo skirtas žaidimui vienas prieš vieną bei žaidimo perkėlimui į kitą aikštės vietą, nepavykus prasiveržti.

Tolimesni moterų rinktinės tikslai – atsirinkti 22 stipriausias žaidėjas ir pradėti diegti būsimą žaidimo braižą bei taktikas.

„Sieksime surengti kokybiškas stovyklas bei kviestis užsienio komandas jėgų išbandymams. Taip pat savo jėgas išbandysime Latvijos čempionate“, – vardino K. T. Jakuba.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją