Geriausias Lietuvos kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas žino, ką veiks kiekvieną dieną iki pat varžybų sezono pradžios rudenį. Bet šiame dvidešimtmečio olimpiečio grafike nėra vietos atostogoms

Paklaustas, ar nesinori nors keletą dienų pagulėti prie šiltos jūros, sportininkas kraipo galvą: „Kokia jūra? Jeigu nori ką nors rimta nuveikti sporte, jūrą ir atostogas reikia pamiršti. Privalai juodai dirbti. Kitaip nieko neaplenksi.“

Nedaug laisvo laiko A. Drukarovas turėjo ir pasibaigus pastarajam sezonui, kuris buvo vienas sėkmingiausių jo karjeroje. Italijoje gyvenantis ir besitreniruojantis atletas, trumpai atsipūtęs, kibo į fizinio pasirengimo pratybas. Gegužės pabaigoje jis beveik savaitę praleido gimtinėje – penkių dienų treniruočių stovykloje Druskininkų „Snow Arenoje“. Čia spėjo surengti 11 slidinėjimo pratybų.

Treniravosi kartu su vaikais

Tai buvo pirmoji Vilniaus klubo „Snow Bees“ atstovo A. Drukarovo treniruočių stovykla Lietuvoje. Į gimtinę jis atvyko kartu su savo pagrindiniu treneriu Corrado Castoldi. Jiems talkino ir dviejų olimpiadų dalyvė Ieva Januškevičiūtė, drauge treniravosi ir pajėgi Italijos sportininkė Luisa Matilde Maria Bertani.

„Pasitreniravau labai gerai – ir slalomą, ir didįjį slalomą. Įvykdėme viską, ką buvome suplanavę. Treneris anksčiau irgi jau buvo lankęsis „Snow Arenoje“. O dabar jis čia norėjo išbandyti kai kurias savo idėjas. Be to, norėjome pamatyti ir jaunąją kartą – visas penkias dienas su mumis treniravosi ir „Snow Bees“, ir Druskininkų jaunieji sportininkai.

Galiu atvirai pasakyti – Lietuva turi ne vieną talentingą vaiką. Mačiau 11-mečius, 12-mečius. Aš, būdamas jų amžiaus, taip nečiuožiau. Jie varo kaip reikalas. Dabar jiems svarbiausia – daug ir nuolat treniruotis. Ne tik Druskininkuose, nors čia sąlygos tikrai geros, bet ir tikruose kalnuose. Aišku, tam reikia nemažai lėšų“, – teigė Pjongčango olimpinių žaidynių dalyvis.

Startuos Europos taurėje

Andrejus artėjantį sezoną planuoja žengti itin svarbų karjeros žingsnį – jis pradės dalyvauti Europos taurės varžybose. Tai antra pagal pajėgumą serija po pasaulio taurės.

Nuo 1971 m. rengiamose Europos taurės varžybose dalyvauja ne tik europiečiai, čia jėgas yra bandžiusi ne viena ryški kalnų slidinėjimo žvaigždė, čia kovoja artimiausias pajėgiausių planetos rinktinių rezervas ar net nuolatiniai nacionalinių komandų nariai.

Tiesa, dėl lėšų stygiaus A. Drukarovas praleis pirmuosius etapus, vyksiančius Skandinavijos šalyse.

Rėmėjų ieškos Lietuvoje

Pinigai yra vienas didžiausių sportininko galvosūkių – norint įgyvendinti visus planus, sezonui reikia apie 50 tūkst. eurų. Lėšų, kurias skiria Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija (LNSA), toli gražu nepakanka. Jau daug metų pagrindinė Lietuvos rinktinės lyderio rėmėja yra Šveicarijoje gyvenanti jo mama. „Bet ji nėra visagalė“, – liūdnai šypteli olimpietis, planuojantis rėmėjų ieškoti Lietuvoje.

Šveicarijoje nuo devynerių metų augęs A. Drukarovas bandė ieškoti paramos šioje šalyje. Tačiau pamatė, kad tai beviltiška: „Šveicarai tikrai daug investuoja į jaunus sportininkus. Bet jie nenori remti kitų šalių atstovų. Nesvarbu, kad aš čia augau, čia studijuoju. Jie skiria lėšas tik saviems. Todėl tikiuosi, pavyks rasti rėmėjų Lietuvoje, kad lietuviai irgi palaikys savo sportininką.“

Būtent Lietuvoje, Druskininkų „Snow Arenoje“, A. Drukarovas pradės naują varžybų sezoną, kai rudenį čia vyks Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) statusą turinčios Lietuvos taurės varžybos. Iki tol sportininko laukia intensyvios treniruotės Alpių ledynuose Italijoje ir Šveicarijoje, fizinio pasirengimo pratybos.

Be Europos taurės, artėjantį sezoną lietuvis ketina išbandyti jėgas ir keliuose pasaulio taurės etapuose, taip pat planuoja startuoti kovą Norvegijoje vyksiančiame pasaulio jaunimo čempionate.

Daugiausia dėmesio, kaip ir anksčiau, Andrejus skirs didžiajam slalomui ir slalomui. Bet neketina pamiršti ir „Super G“ lenktynių.

„Super G“ noriu pasiekti apie 40–45 FIS taškus. Nesikoncentruosiu į šią rungtį, bet norėčiau išlaikyti gana aukštą lygį. Gal vieną dieną atsiras daugiau galimybių ja užsiimti. Norint rimtai treniruotis „Super G“, labai svarbus finansinis klausimas. Reikia mažiausiai trijų žmonių prie trasos. Be to, reikia išsinuomoti visą šlaitą, nes ten negali būti kitų slidininkų. Tai didžiuliai pinigai“, – paaiškino olimpietis.

Paklaustas, ar nesvarstė galimybės prisijungti prie kokios nors didesnės komandos, su kuria galėtų dažniau treniruotis „Super G“ rungtį, A. Drukarovas atkirto: „Aš turiu puikią komandą. Ir esu įsitikinęs, kad jei viskas klostosi gerai, nieko keisti nereikia. Tik jei kažkas neveikia, tada privalai neatidėliodamas rasti priežastį ir spręsti problemą. Bet dabar viskas einasi gerai.“

Šiam sportininkui priklauso slalomo (43,42), didžiojo slalomo (20,47) ir „Super G“ (53,98) Lietuvos rekordai skaičiuojant FIS taškus. Tik greitojo nusileidimo rungtyje geriausiai yra pasirodęs 1998 m. Nagano olimpinių žaidynių dalyvis Linas Vaitkus (46,96).

FIS taškai, skaičiuojami pagal atsilikimą nuo lyderio ir kelis kitus duomenis, lemia starto pozicijas tarptautinėse lenktynėse, taip pat yra itin svarbūs olimpinėje atrankoje. Kuo geresnis rezultatas, tuo mažiau taškų gauna sportininkas.

Pasauliniame didžiojo slalomo rungties reitinge lietuvis šiuo metu yra 333 vietoje. Kai bus paskelbtas naujas reitingas, jis kils dar aukščiau, nes geriausią rezultatą pasiekė baigiantis sezonui.

Beje, pastarąjį sezoną didžiojo slalomo rungtyje pagal FIS taškus A. Drukarovas aplenkė visus Latvijos vyrus. Palyginti su 1999 m. gimusių sportininkų iš Šveicarijos rezultatais, šioje šalyje augusį Lietuvos atstovą lenkia tik vienas slidininkas.

Įkvepia pratybos su žvaigždėmis

Nors praėjęs sezonas buvo geriausias Andrejaus karjeroje, jam nepavyko išvengti ir duobių, strigo jis ir sezono pradžioje. Sportininkas teigia su treneriu itin kruopščiai išanalizavęs praėjusį sezoną ir pabandė suprasti, kodėl tų duobių atsirado, kad ateityje jos nesikartotų.

A. Drukarovas akcentavo ir vieną savo karjeros ypatybę: „Po kiekvienų aukščiausio lygio varžybų, kuriose dalyvauju – olimpinių žaidynių, pasaulio čempionato, – padarau labai didelį žingsnį pirmyn. Pernai taip buvo po olimpiados, šiemet – po pasaulio čempionato.

Per tas varžybas pavyksta grafiką susidėlioti taip, kad kasdien galėčiau treniruotis kartu su aukščiausio lygio sportininkais – kanadiečiais, amerikiečiais, slovakais, stebiu, analizuoju jų darbą. Todėl artėjantį sezoną labai norėčiau dalyvauti bent keliuose pasaulio taurės etapuose, ne tik savo pagrindinėse varžybose. Tai irgi būtų didelis postūmis.“

Dabar svarbus A. Drukarovo tikslas – bent vienoje rungtyje, greičiausiai didžiajame slalome, patekti tarp 150 geriausiųjų planetos reitinge. Nes birželio 2 d. FIS nutarė, jog nuo artėjančio sezono tik šią ribą peržengę sportininkai galės dalyvauti vyrų pasaulio taurės varžybose.

Be to, aukšta vieta reitinge olimpinės atrankos laikotarpiu leistų į olimpines žaidynes nuvykti dar vienam Lietuvos kalnų slidininkui vyrui.

„Bandysiu atidaryti šiuos vartus. Tai būtų labai svarbu Lietuvos kalnų slidinėjimui“, – neabejoja šalies rinktinės lyderis.

Tiesa, kol kas 2022 m. Pekino olimpiados kriterijai dar nepaskelbti, o prieš pastarąsias dvejas žaidynes jie keitėsi.

Neketina stabdyti studijų

Nors treniruočių ir varžybų tvarkaraštis itin įtemptas, sportininkas nepamiršta ir mokslų. Liucernos universitete teisininko diplomo siekiančio Andrejaus birželį laukia du egzaminai.

Minčių bent laikinai pristabdyti studijų olimpiečiui nekyla: „Aš privalau studijuoti. Aišku, gal užtruksiu kiek ilgiau nei mano bendraamžiai, bet man mokslai labai svarbu ir visada jiems rasiu laiko. Juk niekada nežinai, kaip susiklostys gyvenimas.“

Atliko pilietinę pareigą

Per trumpą viešnagę gimtinėje A. Drukarovas ne tik treniravosi.

„Susitikau su močiute, jos seserimi, kitais giminėmis. Čia gyvena daugiau nei pusė mano šeimos, todėl kai tik būnu Lietuvoje, stengiuosi su visais pasimatyti“, – paaiškino sportininkas.

Be to, olimpietis pasitikrino sveikatą Sporto medicinos centre, pabendravo su „Snow Bees“ klubo nariais ir vadovais, su vienu savo rėmėjų ir bičiuliu Žygimantu Vielavičiumi prasilėkė vandenlentėmis „Wake Spot“ parke.

„Druskininkuose atlikau ir pilietinę pareigą – balsavau Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose“, – teigė Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)