Paskutinę Europos čempionato dieną A finaluose tarp prizininkų atsidūrė dvi Lietuvos įgulos: Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas C-2 200 metrų sprinte laimėjo bronzą, o Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas K-2 1000 metrų distancijoje taip pat finišo liniją kirto treti.

Tuo metu 500 m rungtyje broliai Mindaugas ir Simonas Maldoniai tenkinosi aštunta vieta.

Olimpinėje dviviečių baidarių 1000 m distancijoje bronzos medalius iškovojo Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas. Nuotolį lietuviai įveikė per 3 min. 22,343 sek. ir už prizininkų borto likusią rusų baidarę aplenkė vos 0,02 sek. Čempionams vokiečiams lietuvių dvivietė pralaimėjo 2,37 sek., nuo sidabrą laimėjusių slovakų atsiliko 0,59 sek.

„Emocijas po finišo teko užlaikyti, nes ne pirmą kartą susiklosto tokia situacija, kai atrodo, kad finišavai tarp prizininkų, o pasirodo, kad esi tik ketvirtas. Po finišo nei Ričardas, nei aš nematėm kurioje vietoje finišavom. Abu trumparegiai ir nematėm, kad ekrane rodo Lietuvos vėliavą. Po to jau buvo daug džiaugsmo“, – iškart po finišo juokėsi A. Olijnikas.

Lietuvos dvivietei tai buvo paskutinė galimybė laimėti medalį šioje olimpinėje distancijoje, nes po Tokijo žaidynių ši rungtis bus išbraukta iš olimpinių žaidynių programos. 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse R. Nekriošius ir A. Olijnikas pateko į finalą ir užėmė 5 vietą.

„Dešimt ar vienuolika metų irkluojame kartu su Ričardu ir stengiamės iškovoti medalius. Arčiausiai jų buvome 2019 metų Europos žaidynėse, kai užėmėme 4 vietą. Buvome vos per plauką ne tik nuo trečios, bet ir nuo antros vietos. Šiandien vėl buvo labai panaši situacija. Bet pagaliau pasisekė ir mums ir esame ten, kur visada norėjome būti. Tikrai verta dešimt metų atiduoti kiekvieną minutę, kiekvieną sekundę dėl tų trijų minučių pergalingoje trasoje. Jos tęsiasi tik 3 minutes, bet jas atsiminsiu visą gyvenimą“, – džiaugėsi A. Olijnikas.

„Svajojom, dirbom ir pavyko laimėti medalį. Kad ir bronzinį, bet labai džiaugiamės. Darbas atsipirko. Nuo 2014 metų nei vienas pasaulio ar Europos čempionatų finalas neapsieidavo be mūsų. Visada kovodavome dėl aukščiausių vietų, bet ne visą laiką pavykdavo, ne visada lydėjo sėkmė. Gaila, kad tai jau paskutinis šokis šioje distancijoje. Bet gal dar Tarptautinė baidarių ir kanojų irklavimo federacija pakeis sprendimus ir ši distancija išliks olimpine“, – vylėsi R. Nekriošius.

Dar vieną Europos čempionato medalį iškovojo Henriko Žustauto ir Vadimo Korobovo irkluojama dvivietė kanoja. 200 m distanciją lietuviai įveikė per 37,3 sek. Nuo Europos čempionų ispanų H. Žustautas ir V. Korobovas atsiliko 0,4 sek., nuo sidabrą laimėjusių lenkų lietuvius skyrė 0,29 sek.

„Visada per pasaulio ar Europos čempionatą norėjau laimėti du medalius. Bet dažniausiai startuodavau tik vienoje rungtyje. Šiame Europos čempionate buvo palankus tvarkaraštis ir galėjau startuoti net trijose rungtyse. Visose patekau į finalus ir iškovojau du medalius. Tai svajonės išsipildymas, – sakė šeštadienį vienviečių kanojų 200 m distancijoje taip pat bronzą iškovojęs H. Žustautas. – Esu labai laimingas, nes konkurencija buvo milžiniška. Rusai, baltarusiai, kurie yra pasaulio čempionai ir prizininkai daug metų iš eilės, net nepateko tarp prizininkų. Džiaugiuosi ir dėl to, kad tai pirmas medalis Vadimui suaugusiųjų Europos čempionate.“

„Labai lauktas medalis, nes jau seniai jų nebuvo. Šiai distancijai labai daug nesiruošėm. Pagrindinis pasirengimas buvo olimpinei 1000 metrų distancijai. Bet nusprendėme pabandyti ir sprinte, nes abu šioje distancijoje rodėme gerus rezultatus, kai ji dar buvo olimpinė. Aišku, trukdo tai, kad mes abu irkluojame iš vienos pusės. Bet treniruotėse gerai atrodėme ir nusprendėme startuoti Europos čempionate“, – teigė V. Korobovas.

Sekmadienį finale startavo brolių Mindaugo ir Simono Maldonių irkluojama dvivietė baidarė. 500 m distanciją lietuviai įveikė per 1 min. 32,501 sek. ir užėmė 8 vietą. Maldoniai nuo Europos čempionais tapusių baltarusių atsiliko 2,167 sek.

Kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes iškovojęs M. Maldonis vienviečių baidarių 200 m distancijoje pateko į B finalą. Per 36,059 sek. nuotolį įveikęs M. Maldonis B finale finišavo antras ir galutinėje Europos čempionato rikiuotėje užėmė 11 vietą.

Iš viso Lietuvos atstovai iškovojo net keturis medalius – vieną sidabro ir tris bronzos ir komandinėje įskaitoje užėmė 14 vietą. Iš viso Europos čempionate startavo daugiau negu 600 baidarininkų ir kanojininkų iš 35 valstybių.

Primename, kad šeštadienį dviviečių baidarių 200 m distancijoje Lietuvai sidabro medalį laimėjo Artūro Sejos ir Igno Navakausko duetas.

Per visą Nepriklausomybės istoriją Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai Europos čempionatuose yra iškovoję 35 medalius: 13 aukso, 9 sidabro ir 13 bronzos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)