Pirmaisiais Ukrainos čempionų varžovais bus tituluotoji „Barcelona“. Ir šį sezoną katalonai pasitinka savo sudėtyje turėdami daug žvaigždžių: Dika Memą, Raulį Entrerriosą, Aroną Palmarssoną, Gonzalo de Vargasą bei daugelį kitų.

Lietuvio A. Malašinsko vaidmuo Zaporožės ekipoje ateinančiame sezone taip pat bus svarbus. Anot G. Savukyno, įžaidėjas iš Lietuvos yra vienas iš pagrindinių „Motor“ variklių.

„Aidenas yra vienas iš komandos senbuvių ir lyderių. Mūsų visos komandos pasirodymas yra stipriai priklausomas nuo jo formos bei žaidimo“, – apie savo auklėtinį kalbėjo strategas iš Lietuvos.

Nors jau pirmame etape Ukrainos klubo laukia kietas riešutas, tačiau treneris tiki, kad ir su šia komanda galima kovoti.

„Pagrindinis akcentas mače su tokio lygio varžovais yra gynyba. Jeigu atliksime gerą darbą prie savo vartų ir suspėsime greitai grįžti į savo aikštės pusę, galime tikėtis palankaus rungtynių rezultato“, – esminius mačo akcentus vardino G. Savukynas.

Nuo šio sezono keitėsi Čempionų lygos sistema. Pirmenybėse varžysis 16 stipriausių Europos komandų, kurios suskirstytos į dvi grupes po 8 ekipas, o į kitą etapą žengs 6 stipriausios grupių ekipos.

G. Savukynas teigė, kad naujasis formatas iš esmės klubo tikslų naujajame sezone nekeičia.

„Naujajame formate pasiliko tik labai aukšto lygio, puikiai organizuoti klubai. Turnyras vienareikšmiai sustiprėjo ir patekimas tarp 16 stipriausiųjų tapo labai sudėtingas.

Mūsų komandai aiškus tikslas laimėti Ukrainos čempionatą bei taurę, o Čempionų lygoje – patekti į atkrintamąsias varžybas“, – sakė lietuvis.

Nors, kaip teigė treneris, Čempionų lyga susitraukė ir į ją pakliūti yra gana sudėtinga, tačiau jis regi ir daugiau lietuvių, kurie galėtų žaisti šiame lygyje.

„Manau, be Aideno ir Jono Truchanovičiaus, kuris čia žaidė prieš tai, Gerdas Babarskas turi daug potencialo žaisti šiame lygyje, tačiau jo dabartinė komanda turi išsikovoti vietą šiame turnyre“, – teigė strategas.

Nors arenose bus ribojamas žiūrovų skaičius, tačiau tikimasi, kad šį sezoną bus galima užbaigti be didesnių kliūčių.

„EHF atsiuntė 26 lapų instrukcijas, susijusias su Čempionų lygos rungtynių vykdymu. Taip, yra apribojimai dėl žiūrovų, tačiau yra leidžiama tam tikram skaičiui stebėti rungtynes salėje, kas iš tiesų džiugina.

Be abejonės, esama situacija turėjo įtakos pasirengimui naujajam sezonui. Daugiausia planuojant draugiškas rungtynes su užsienio komandomis paskutiniajame pasirengimo etape. Neturėjome galimybės nei patys išvykti, nei pasikviesti pas save aukšto lygio varžovų, kad pamatytume savo žaidimo spragas ir privalumus“, – pandemijos pasekmes vardino G. Savukynas.

Tuo metu A. Malašinskas liko patenkintas tuo, kaip komanda ruošėsi naujajam sezonui, nors ir nebuvo galimybės sužaisti mačų su panašaus pajėgumo varžovais.

„Man viskas atrodė tikrai neblogai. Pirmiausiai netoli Zaporožės esančioje bazėje apie dvi savaites vyko fizinis pasirengimas: auginome raumenis, stiprinome kūną.

Po to skridome į Vokietiją, kur prasidėjo smagioji dalis – rankinis. Aišku, dėl esamos situacijos nesklandumų išvengti nepavyko. Danų klubas tik varžybų dieną pranešė, jog neatvyks, nes komandoje atsirado negaluojančių.

Tada vykome į Baltarusiją, kur, kaip žinome, problemų dėl COVID-19 nėra , tad ten viskas praėjo gerai. Sužaidėme keletą rungtynių. Vėliau turėjo laukti kelionė į Maskvą, tačiau ir ją teko atšaukti, tad teko grįžti į Ukrainą. Nors virusas turėjo nemažai įtakos pasirengimui, manau, mums pavyko išspausti maksimumą“, – kalbėjo rankininkas.

Pasikeitimus Čempionų lygoje A. Malašinskas priėmė ne taip džiugiai. Lietuviui buvo apmaudu, kad pajėgiausioje lygoje neliko J.Truchanovičiaus atstovaujamos „Montpellier“ ekipos.

„Mums lengva vertinti gerai, kai mes vis dar esame ten. Gaila tik, kad Jonelis, kurio klubas tikrai ne ką mažiau nusipelnė ten būti, nepateko. Spėju, kad laukia daug tikrai įdomių rungtynių, o ar pats formatas pasiteisins, pamatysime kiek vėliau“, – teigė įžaidėjas, kilęs iš Utenos.

34-erių lietuvis puikiai įvertino ir tai, kad ekipos vairą dar praėjusio sezono eigoje perėmė tautietis G. Savukynas.

„Gintaras labai reiklus, įžvalgus, stipriai pasiruošęs ir profesionalus treneris, daug dėmesio skiriantis detalėms, bendram fiziniam pasirengimui. Komandos žaidimo braižas galbūt labai nepasikeitė. Daug dėmesio skiriama žaidėjų tarpusavio ryšių stiprinimui. Norėdami kažką pasiekti aikštėje, turime būti kaip kumštis. Gintaro devizas – komanda visada svarbiau už ego. Tai daug pasako, kokia linkme jis dirba“, – treneriui gerų žodžių negailėjo Aidenas.

Jau ketvirtadienį A. Malašinskui teks sudėtinga užduotis. Jam teks vadovauti komandos žaidimui aikštėje, rungtyniaujant prieš pačio aukščiausio lygio varžovus. Vis dėlto lietuvis garsių pavardžių nesibaimina, kadangi visus juos jau yra tekę susitikti daugybę kartų.

„Mūsų komandoje yra keletas traumų, tad tai šiek tiek apsunkina pasiruošimą. Varžovų žaidimo analizei skyrėme laiko, išskyrėme pagrindines jų žaidimo detales tiek puolime, tiek gynyboje. Faktas, kad tai aukščiausio lygio klubas su garsiomis pavardėmis, tačiau Čempionų lygoje silpnų klubų tiesiog nėra“, – prieš mačą kalbėjo A. Malašinskas.

Pirmąsias „Motor“ rungtynes naujajame EHF Čempionų lygos sezone prieš „Barcelona“ ekipą ketvirtadienį, nuo 19.45 val., tiesiogiai galima stebėti LRT Plius kanalu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)