Pagrindinėje pusmaratonio distancijoje vyko dramatiška kova tarp vienų geriausių Lietuvos ir Latvijos stajerių – Remigijaus Kančio („Origami Runners“) ir Dmitrijaus Serjogino. Aktyviau finišavęs pergalę šventė latvis. Jo laikas – 1 val. 8 min. 27,7 sek. R. Kančio rezultatas – 1 val. 8 min. 30,1 sek.

„Planuose šio bėgimo nebuvo, nes turėjau padaryti rimtą treniruotę, bet į Alytų vyko daug bendraklubiečių, todėl nusprendžiau pasidaryti treniruotę Alytuje. Taip pat norėjosi pasivaržyti su kitais dalyviais, prisiminti varžybas. Tas ir lėmė, kad pasirodžiau savame mieste. Rezultato nesiekiau, kadangi tai man buvo treniruotė. Vieta esu patenkintas. Latvis pelnytai laimėjo. Jis bėgo savo tempu, aš – savo“, - kalbėjo iš Alytaus rajono kilęs R. Kančys.

Jis džiaugėsi, kad bėgimas Alytuje atrado savo vietą ir šis renginys kasmet vis populiarėja.
„Alytuje tikrai reikia tokio renginio. Organizatoriai tikrai pasistengė, trasa tikrai vaizdinga, puiki. Čia bėgau ne pirmus metus, dažnai teko treniruotis. Džiugu, kad savame mieste yra toks renginys“, - pridūrė R. Kančys.

Pagrindinis R. Kančio šio sezono tikslas – Londono maratonas, kuris vyks spalio 4 dieną. Jame dalyvaus tik 50 elito grupės sportininkų. Taip pat jis ketina dalyvauti „Vilties bėgime“ Klaipėdoje ir Vilniaus maratone.

Trečiąją vietą Alytuje užėmė Jaunius Strazdas („BTT Cloud“, 1:11.23,0).

Tarp moterų greičiausia buvo vis geresnę formą demonstruojanti patyrusi olimpietė Diana Lobačevskė – 1 val. 15 min. 21,6 sek. Ji atsirevanšavo savo pagrindinei varžovei – kitai olimpietei Vaidai Žūsinaitei-Nekriošienei – už nesėkmę Trakų pusmaratonyje. V. Žūsinaitė-Nekriošienė Alytaus pusmaratonį įveikė per 1 val. 18 min. 26,7 sek.

„Pergalės jausmas visada yra malonus, nes tai yra tarsi sportininko įvertinimas už darbą treniruotėse. Savo startu esu patenkinta, nes pastaruoju metu man trūko varžybų ir buvo atsiradęs nepasitikėjimas savo jėgomis. Trūko motyvacijos. Per visą šią pandemiją bėgiojau, bet trūko motyvacijos ir tikslo. Praėjusią savaitę pralaimėjau bėgimą, todėl emocijos nebuvo pačios geriausios.

Alytuje norėjau susiimti ir bėgti savo tempu, – įspūdžiais dalinosi D. Lobačevskė. – Planavau panašų laiką, kokiu ir finišavau, tik nežinojau kokia bus trasa. Ji sakyčiau buvo kalnuota ir ne iš lengvųjų, bet rezultatu ir svarbiausia – savijauta – esu patenkinta. Bėgosi neblogai, o antrą pusę net įveikiau greičiau už pirmąją“.

Būtent pralaimėjimas V. Žūsinaitei-Nekriošienei suteikė papildomos motyvacijos D. Lobačevskei, kuri sėkmingai įrodinėja, kad nei amžius, nei traumos neatėmė noro siekti pergalių.

„Žinoma, kad motyvacijos buvo. Esu kovotoja ir man niekada nepatinka pralaimėti. Trakuose padariau taktinę klaidą ir tiesiog nepavyko pademonstruoti geriausio bėgimo. Alytuje tikrai siekiau pergalės“, – pridūrė D. Lobačevskė.

Sportininkė dabar planuoja šturmuoti ir visą maratono distanciją. Tą ji mėgins padaryti Vilniaus maratone rugsėjo viduryje.

„Varžybų mažoka, pasaulyje vis dar daug nežinomybės dėl startų. Vilniuje tikiuosi pasidaryti gerą treniruotę, o pagrindinį savo maratoną šiemet veikiausiai bėgsiu Rygoje“, - pridūrė D. Lobačevskė.
Trečiąją vietą tarp moterų Alytaus pusmaratonyje užėmė praėjusių metų čempionė Loreta Kančytė („Origami Runners“, 1:21.55,9).

10 km bėgime triumfavo Paulus Auryla – 37 min. 48,3 sek. Antras finišavo Donatas Košiuba („RunFaceVaSti“, 38.29,0), trečias – Tadas Matusevičius (Vilniaus bėgimo klubas, 39.09,5). Moterų įskaitoje prizininkėmis tapo Audinga Andruškevičiūtė („Million Steps“, 43.57,2), Eglė Stankūnė („I RUN LT“, 46.19,9) ir Laura Šlepikaitė („BK Jonas Maratonas“, 46.26,7).

3 km bėgime nugalėtojais tapo Airidas Bendaravičius (Vilkaviškio LASK, 9.41,9) ir Daiva Bielevičiūtė („Begimo klubas“, 11.07,0). Sportinio ėjimo varžybose nugalėjo Stanislovas Paulauskas (1:13.23,9) ir Rasa Platūkienė (1:24.41,8).
|
Bendroje Lietuvos bėgimo taurės įskaitoje po septynių įskaitinių etapų pirmauja Marius Ignotas („Lukas“, 6010 tšk.). Į antrąją vietą pakilo Simas Stasiukaitis („Bėgimo klubas“, 5345 tšk.), o į trečiąją – Jonas Ažukas („Bėgimo klubas“, 5214 tšk.).

Moterų įskaitoje užtikrintai pirmauja Nadežda Normontienė („F.O.C.U.S running“, 6139 tšk.). Antroje pozicijoje yra Gitana Akmanavičiūtė („Bėgimo klubas“, 4691 tšk.), trečioje – Viktorija Varnagirytė („Lukas“, 3984 tšk.).

Klubų įskaitoje pirmauja „Begimo klubas“ (7971 tšk.). Antrąją vietą užima Kauno BMK (6764 tšk.), trečiąją – „Lukas“ (6444 tšk.).

Lietuvos bėgimo taurės nukeltas VI etapas – „Sūduvos taurės“ varžybos (1 val. bėgimas) vyks rugsėjo 20 dieną Marijampolėje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)