Pirmose tarpusavio rungtynėse Šiauliuose pergalę 3:0 iškovojo „Gintra“, tačiau MFA „Žalgiris“-MRU ekipos gynėja Insa Fischer neabejoja, kad savo aikštėje žalgirietės gali mesti rimtą iššūkį A lygos lyderėms.

Prieš penkerius metus iš Vokietijos į Lietuvą atvykusi I. Fischer šį sezoną čempionate sužaidė 4 rungtynes ir pelnė 1 įvartį. 25-erių futbolininkės indėlį į MFA „Žalgiris“-MRU žaidimą įvertino ir moterų futbolo specialistai, išrinkę ją geriausia „Spark Energy“ moterų A lygos pirmo rato žalgiriečių ekipos žaidėja.

„Labai malonus, bet taip pat ir labai netikėtas įvertinimas. Kita vertus, manau, kad mūsų komandoje šį sezoną yra daug puikių futbolininkių, vertų šio apdovanojimo. Man asmeniškai svarbiausios yra komandos pergalės, o ne asmeniniai pasiekimai. Kadangi tai paskutinis mano sezonas MFA „Žalgiris“-MRU gretose, labai noriu šiais metais su komanda pagaliau iškovoti Lietuvos čempionių titulą, nes visus kitus medalius savo kolekcijoje jau turiu“, – teigė nuo 2017 m. MFA „Žalgiris“-MRU žaidžianti I. Fischer.

– Insa, pačiai tai jau penktas sezonas MFA „Žalgiris“-MRU ekipoje. Kaip pasikeitė komanda per tą laiką, kaip pati jautiesi?

– Manau, didžiausi pokyčiai įvyko per paskutinius kelis metus. Susiformavo tam tikras komandos žaidėjų branduolys, nuosekliai darbuojasi trenerių štabas, išryškėjo ir mūsų žaidimo braižas. Pirmi sezonai Lietuvoje man buvo gan sunkūs, kamavo traumos, daug laiko atimdavo ir medicinos studijos, tad ne visada galėdavau būti su komanda, praleidau daug rungtynių. Tačiau pernai pavyko sužaisti beveik visą sezoną be rimtesnių traumų, jaučiu, kad įgavau daugiau patirties, užtikrintumo, patobulinau įvairius žaidimo aspektus. Ir šiais metais jaučiuosi labai gerai, be to, treneriai manimi pasitiki, leidžia ne tik darbuotis gynyboje, bet ir organizuoti žaidimą aikštės viduryje, jungtis į atakas, tad ir mano indėlis į komandos žaidimą yra didesnis.

– Šį sezoną MFA „Žalgiris“-MRU gretose be tavęs žaidžia dar penkios futbolininkės iš užsienio, be to, prieš sezoną komandą papildė ir daugiau naujų žaidėjų, treneriai kalbėjo apie susižaidimo ir savitarpio supratimo problemas. Ar jau galima sakyti, kad dabar tų problemų nebėra?

– Iš tiesų, labai ilgai ruošėmės sezonui, bet kai prieš pat čempionato startą komandą papildė naujos žaidėjos iš užsienio, prireikė laiko, kad rastume savo žaidimą. Pernai viskas buvo aišku ir paprasta, kiekviena žaidėja žinojo savo vaidmenį, gynėjos taip pat žinojo, ko galima tikėtis iš puolėjų ar saugų grandies žaidėjų. O šį kartą turėjome aiškintis rungtynių metu, aikštėje. Todėl sezono pradžia buvo sunkoka, komandinis žaidimas stipriai strigo, buvo labai daug klaidų, techninio broko. Be to, problemų kėlė ir kalbos barjeras, nes futbolininkės iš Ukrainos nekalba angliškai, futbolininkės iš JAV ir Kanados – nesupranta nei lietuviškai, nei rusiškai. Treniruotėse mums tai nekliudo, jei kas neaišku – išverčia treneriai, vyresnės žalgirietės, tačiau rungtynių metu vertėjų paslaugomis nepasinaudosi.

Vis dėlto, manau, kad sunkiausias etapas jau praeityje. Mūsų žaidimas pastebimai gerėja, mes vis geriau suprantame viena kitą aikštėje, tvirtėja komandiniai ryšiai, atsiranda susižaidimas. Tikiu, kad antrame čempionato rate ne tik žaidimas, bet ir rezultatai bus dar geresni.

– Šį sekmadienį žalgiriečių laukia rimtas išbandymas – dvikova su A lygos lyderėmis ir daugkartinėmis čempionėmis Šiaulių „Gintros“ futbolininkėmis. Tai bus antroji komandų akistata, o kokius įspūdžius paliko pirmas susitikimas Šiauliuose?

– Tose rungtynėse žaidžiau nedaug, nes dar nebuvau atsigavusi po COVID-19 ligos. Nors mes ir pralaimėjom 0:3, tačiau rungtynės tikrai nebuvo tokios jau prastos. Visų pirma, mums tai buvo pirmas oficialus sezono mačas, mūsų sudėtyje buvo daug naujokių, tad žaidimo kokybė tikrai nebuvo aukšta. Taip, varžovės ilgiau kontroliavo kamuolį, turėjo daugiau progų, tačiau jų persvara nebuvo tokia jau akivaizdi kaip praėjusiais sezonais. O ir įvarčius mes prasileidome po labai apmaudžių klaidų: pirmame kėlinyje nepasisekė Karolinai Jasaitytei, nukreipusiai kamuolį į savus vartus, antras įvartis buvo pelnytas nuo 11 metrų žymos, po labai abejotino arbitrės sprendimo. Po trečio įvarčio intrigos jau nebeliko, tačiau tai tikrai nebuvo vienos dominuojančios komandos pergalė.

– Ko galima tikėtis iš antrojo susitikimo su čempionėmis?

– Kovos. Visų pirma, mes pačios turime eiti į aikštę tikėdamos savimi, tikėdamos, kad galime ne tik priešintis, bet ir rimtai kautis dėl pergalės su „Gintra“. Iki šiol kiekvienais metais Šiaulių komanda buvo tikrai ryškiai pajėgesnė, jos gretose žaidė aukšto lygio Lietuvos futbolininkės, taip pat ir labai stiprios užsienietės. Bet šiais metais geriausios lietuvės perėjo į kitas komandas, o futbolininkės iš užsienio nedemonstruoja stebuklų. Manau, kad šiais metais mes savo gretose turime panašaus pajėgumo žaidėjų, galinčių ir sėkmingai atakuoti, patikimai gintis, organizuoti žaidimą aikštės viduryje. Mums reikia tik pagerinti žaidimą paskutiniame aikštės trečdalyje, baigiamojoje atakos fazėje, nes kol kas labiausiai trūksta tikslumo ir užtikrintumo užbaigiant atakas. Kai išspręsime šią problemą, manau, kad mūsų žaidimas bus dar geresnis ir galingesnis.

– Minėjai, kad tai paskutinis tavo sezonas MFA „Žalgiris“-MRU ekipoje. Kokie asmeniniai lūkesčiai ir tikslai šiems metams?

– Taip, šią vasarą baigsis šešerius metus trukusios studijos Vilniuje, tad po sezono grįšiu į Vokietiją. Su MFA „Žalgiri“-MRU ekipa esu iškovojusi Lietuvos moterų futbolo A lygos bronzą ir sidabrą, tad labiausiai norėčiau aukso medalių. Kaip jau sakiau, asmeniniai pasiekimai manęs nedomina. Norėčiau šį sezoną sužaisti kuo daugiau rungtynių ir padėti komandai kovoti dėl aukščiausių vietų tiek Lietuvoje, tiek ir Baltijos šalių pirmenybėse.

MFA „Žalgiris“-MRU ir Šiaulių „Gintra“ rungtynės sekmadienį vyks LEU stadione, jų pradžia – 14 val.