31-erių vokietis Spa trasoje pirmavo nuo pat starto iki finišo ir į savo sąskaitą įsirašė jau 20-ąją karjeros pergalę.

Tiek pat pergalių savo sąskaitoje turi du Suomijos sportininkai – jau karjerą baigęs Mika Hakkinenas bei Kimi Raikkonenas iš „Ferrari“ ekipos.

Lenktynės prasidėjo chaotiškai – pirmajame posūkyje Sebastianas Vettelis bandydamas lenkti komandos draugą K. Raikkoneną atsitrenkė į jį, o šis dar palietė ir Maxą Verstappeną.

Visi trys lenktynininkai nusirito į rikiuotės pabaigą ir turėjo irtis į priekį.

Kiek vėliau, šiurpią avariją patyrė „Renault“ ekipos pilotas Kevinas Magnussenas. Jis po legendinio Eau Rouge posūkio rėžėsi į apsauginius barjerus ir visiškai sumaitojo savo automobilį.

Laimei, sportininikas nenukentėjo, tačiau dėl šios avarijos lenktynės buvo sustabdytos. Prieš sustabdymą palankiomis aplinkybėmis pasinaudojo į aukštas pozicijas pakilę iš rikiuotės pabaigos startavę Lewisas Hamiltonas ir Fernando Alonso.

Gausiose lenkimų varžybose antrąją vietą iškovojo Danielis Ricciardo iš „Red Bull“ komandos. Australas nesugebėjo pakovoti su N. Rosbergu, bet niekam neužleido ir savo vietos.

Tai buvo jau antroji iš eilės antra D. Ricciardo vieta „Formulės-1“ pirmenybėse.

Tuo metu trečias finišavo iš priešpaskutinės vietos startavęs čempionato lyderis L. Hamiltonas.

22-iejų taškų kraitį iš Belgijos išsiveža puikiai pasirodžiusi „Force India“ ekipa, kurios pilotai Nico Hulkenbergas bei Sergio Perezas užėmė atitinkamai ketvirtąją ir penktąją vietas.

Šeštoje vietoje pavyko finišuoti S. Vetteliui, antroje lenktynių pusėje aplenkusiam „Williams“ sportininkus.

Puikiai šiose lenktynėse pasirodė ir Fernando Alonso iš „McLaren“ gretų, kuris sugebėjo iš paskutinės vietos atsidurti septintoje.

„Williams“ ekipos pilotai Valtteri Bottas ir Felipe Massa klasifikavosi aštuntoje bei dešimtoje vietose, o tarp jų įsiterpė šiandien keiksmažodžių nepagailėjęs K. Raikkonenas.

Suomis net kelis kartus bandė lenkti pavojingai manevravusį M. Verstappeną, kuris Belgijoje liko tik 11-as.

Bendroje įskaitoje lyderiu išliko L. Hamiltonas. Po 13-os etapų jo sąskaitoje jau 232 taškai. Savo komandos draugą vejasi N. Rosbergas su 223 taškais.

Primename, kad kitas F-1 etapas vyks jau po savaitės Italijoje.