Deja, nors vis dar yra pasisakančių už smurtą prieš vaikus, labiausiai šokiruoja, kai tą daro socialinį darbą dirbantys žmonės. Toje feisbuko grupėje viena moteris tiesiog mane necenzūriškai pasiuntė. Atsidariusi jos profilį pamačiau, kad ji dirba socialinio darbuotojo padėjėja. Ar tokį darbą dirbantis asmuo gali viešai skatinti smurtą ir netoleranciją tokia jautria tema, kaip smurtas prieš vaikus? Pasidomėjus įstaiga, kurioje dirba.

Tame socialinių paslaugų centre socialines paslaugas teikia to rajono gyventojams dėl amžiaus, neįgalumo, socialinių problemų iš dalies ar visiškai neturinčiam, neįgijusiam ar praradusiam gebėjimus ar galimybes savarankiškai rūpintis asmeniniu (šeimos) gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime, sudaryti sąlygas asmeniui (šeimai) ugdyti ar stiprinti gebėjimus ir galimybes savarankiškai spręsti savo socialines problemas, palaikyti ryšius su visuomene, padėti įveikti socialinę atskirtį ir integruotis į visuomenę.

Gal galite paaiškinti, kaip toks žmogus gali padėti kitiems spręsti socialines problemas, kai, matyt, pats jų turi? Ar būdamas valstybinės įstaigos darbuotoju, gali viešai keikti mamą, siūlančią būti neabejingiems smurtui prieš vaikus? Ar šiais laikais socialinį darbą gali dirbti bet kas? Kaip toks elgesys kenkia socialinio darbuotojo reputacijai? Pakalbėjus su LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinių paslaugų skyriumi, paaiškėjo, kad socialinio darbuotojo padėjėju galima tapti baigus tik vidurinę, be specialaus išsilavinimo, praėjus tik 40 valandų mokymus. Taip pat jiems netaikomas joks etikos kodeksas kaip socialiniams darbuotojams. Bet ar jų vieši smurtą ir patyčias skatinantys įžeidimai nekenkia socialinio darbo įstaigos reputacijai? Kodėl jie neturi atsakyti už savo viešai kurstomą neapykantą? Tai ypač aktualu išnagrinėti artėjančiai socialinio darbuotojo dienai.

Beje, skambinau tos įstaigos socialinių paslaugų centro direktorei pasidomėti jos nuomone apie tokius savo darbuotojos pasisakymus socialinėje erdvėje. Deja, buvau sutikta labai priešiškai, kad ji neteiks jokios informacijos, moteris, kaip suprantu, dabar yra motinystės atostogose, tad šiuo metu nedirba. Tačiau darbo sutartis nenutraukta ir mane stebina, kad toks žmogus po kelerių metų grįš dirbti socialinį darbą. Ar šiais laikais jais gali tapti bet kas? Giminės, draugai? Kaip svarbu profesionaliai parengti socialinius darbuotojus, tiek jų padėjėjus...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite išsakyti savo nuomonę? Rašykite el. p. pilieciai@delfi. lt arba spauskite apačioje.