Skrydis iš Žironos į Vilnių turėjo įvykti 11 val., tačiau buvo vis nukeliamas. Kaip DELFI pasakojo su „Star1 Airlines“ turėjusi skristi Rugilė, po kelių laukimo valandų, apie 14 val., žmonėms buvo išdalinti 4 eurų vertės talonai maistui. Dar kartą tokie pat talonai buvo išdalinti 16 val.

„Ne ką už juos nusipirksi, kai „Coca Cola“ buteliukas kainuoja 2,55 euro, o sumuštinis nuo 1,9 euro, bet vis tiek geriau nei nieko“, - pasakojo moteris.

Pagaliau po ilgų laukimo valandų apie 17 val. iš Milano atskrido lėktuvas, kuris turėjo nuskraidinti laukiančius žmones į Vilnių. Kapitonas paaiškino, kad skrydis vėlavo dėl streiko Prancūzijoje.

Į lėktuvą įlaipinti keleiviai manė galintys lengviau atsipūsti, tačiau pasirodė, kad skrydis – tik miražas. „Kapitonas paaiškino, kad „Star1“ atšaukė jų skrydį, bet bendrovės atstovas lauks oro uoste, kur bus suteikta išsamesnė informacija apie skrydį“, - pasakoja keleivė. Žmonių buvo paprašyta palikti lėktuvą.

Ir čia jų laukė „didžiulė“ staigmena – joks „Star1 Airlines“ atstovas, žinoma, jų nelaukė. „Žmonės neviltyje, šeimos su mažais vaikučiais, visi išvargintais veidais po daugiau nei 10 val. laukimo oro uoste ir didelė nežinia – ką daryti, kaip grįžti, kai artimiausias skrydis su „airBaltic“ tik kitą dieną ir iš Barselonos oro uosto... Kaip iki ten nusigauti, kaip bilietus užsisakyti, kur kreiptis, kai vienintelis „Star1“ kontaktinis telefonas visą dieną nekeliamas“, - dėstė apgauta klientė.

Moteris kreipėsi į gidę, kuri pasiteisino, kad nieko pagelbėti negali ir tik dar kartą patvirtino, kad visi bendrovės skrydžiai atšaukti.

Įstrigę keleiviai pagalbos bandė ieškoti Lietuvos konsulate, tačiau buvo nukreipti į Užsienio reikalų ministeriją, kur pažadėjo „susisiekti su konsulu Ispanijoje“.

„Kompanija taip ir neatsiliepė, keleiviai vakar išsisklaidė kas sau – vieni puolė bandyti pirkti bilietus su „airBaltic“, kam bilietus rezervuoti spėjo giminės ir draugai. Bilietų kainos buvo labai didelės“, - penktadienį DELFI pasakojo Rugilė.

Jos žiniomis, daliai žmonių bilietai kainavo apie 1000 Lt. Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį į Barseloną iš Žironos vykę žmonės nežinojo, kur nakvos.

Dalis grįžti į Lietuvą ketina šeštadienį – iš Žironos oro uosto į Kauną skrenda „Ryanair“.

Tačiau, pašnekovės duomenimis, dėl Prancūzijoje vykstančio streiko begalę skrydžių atšaukia ir kitos aviakompanijos.

Kas verkia, kas ieško kur skristi

„Kas spėjo, išgraibstė bilietus į arčiausias kryptis, o kiti taip ir liko suakmenėję sėdėti. Nežinau, ką jie darys ir kaip grįš be pinigų. Pataria prašyti, kad draugai pervestų pinigų, bet juk 70 metų žmogus pirmąkart girdi apie „Western Union“, neturi kreditinės kortelės“, - įspūdžiais dalijosi be lėktuvo likęs Svajūnas Tiknius.

Pats S. Tiknius į Rygą grįš su kompanija „airBaltic“. Dalis keleivių skris į Vroclavą, Varšuvą, Poznanę. Pašnekovo teigimu, buvo ir tokių, kurie džiaugėsi su „Ryanair“ skrisiantys į Rygą, tačiau paaiškėjo, kad jie turi bilietus į Rygę – oro uostą šalia Oslo.

„Vieni žmonės verkia, buvo ir pagyvenusių porų, kurie neturi iš kur pasiskolinti – su 10 Lt kišenėje sėdi. Mačiau motiną su neįgaliu vaiku, mažu vaiku, kuriam pristigo sauskelnių. Net cigarečių nėra kur nusipirkti“, - pasakojo S. Tiknius.

Pasak jo, konsulas pasakė vienintelį kelią – patiems bet kokiais būdais išsikapstyti iš Žironos ir rinkti visas sąskaitas. Lietuvos ambasada Ispanijoje teigė neturinti pinigų padėti oro uoste įstrigusiems žmonėms.

Beje, aplink Žironą nėra pigių viešbučių – nakvynės kaina siekia apie 85 eurus.

Primename, kad ketvirtadienį vakare „Star1 Airlines“ pranešė, kad atšaukia rugsėjo 23 d. ir 24 d. skrydžius į Londoną, Žironą, Milaną, nors dar dieną įtikinėjo, kad skrydis į Žironą tik nukeltas, o į Londoną bus skraidinama laiku. Esą atšauktų reisų keleiviai savo kelione turi pasirūpinti patys.

Bendrovė plačiau atsisako komentuoti situaciją dėl nevykstančių skrydžių.

DELFI primena, kad naktį iš antradienio į trečiadienį nepakilo „Star1 Airlines“ lėktuvas iš Dublino. Jis sulaikytas lizingo bendrovės prašymu dėl nesumokėtų įmokų.

„Star1 Airlines“ finansinį pajėgumą tirs Civilinės aviacijos administracija.

Dėkojame DELFI skaitytojams už informaciją!

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)