Tuo tarpu skundą dėl prasidėjusių bazės kūrimo darbų stabdymo buvo pateikusi RRT konkurse taip pat dalyvavusi bendrovė "Dilidus".

"Teismas nusprendė iš dalies patenkinti "Dilidus" pateiktą prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių byloje taikymo - bendrovė "Mano numeris" įpareigota laikinai sustabdyti sutarties su RRT vykdymą", - BNS sakė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjo padėjėja Jūratė Varanauskaitė.

Pasak jos, teismas taip pat įpareigojo "Mano numerį" laikinai sustabdyti sutarčių su paslaugų bazės kūrimui teikėjais ir mobiliojo ir fiksuotojo ryšio operatoriais sudarymą. Laimėjusi skelbtą konkursą, "Mano numeris" sutartį dėl migruojančių abonentų duomenų bazės diegimo su RRT pasirašė dar sausio 14 dieną.

"Dilidus" pasiūlymas migruojančių abonentų bazės konkurse atsidūrė antrojoje vietoje, o trečiąją vietą užėmė bendrovė ERP.

"Kol kas gavome tik neoficialios informacijos, kad teismas priėmė nutartį laikinai stabdyti bazės kūrimo darbus, todėl komentuoti nutarimo dar nenorėtume", - BNS sakė "Mano numerio" direktorius Artūras Mickevičius.

Pasak jo, šiuo metu bazės diegimo darbai vyksta pagal RRT ir "Mano numerio" pasirašytą sutartį. BNS nepavyko susisiekti su duomenų apie save neskelbiančia "Dilidus".

Užginčyti RRT skelbto konkurso rezultatus bandė ir konkurse dalyvavusi Vokietijos koncernui priklausanti Lietuvos bendrovė "Siemens", tačiau Vilniaus apygardos teismas šį prašymą sausio pabaigoje atmetė.

"Dilidus" į teismą su ieškiniu ir prašymu dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo kreipėsi dar sausio pabaigoje, tačiau prašymą, kurį penktadienį iš dalies patenkino Lietuvos apeliacinis teismas, vasario 10 dieną Vilniaus apygardos teismas atmetė. Ieškinio teismas dar nenagrinėjo.

RRT direktoriaus pavaduotojas Tomas Lamanauskas BNS yra sakęs, kad "Dilidus" bando užginčyti technines konkurso sąlygų detales, tačiau, jo teigimu, tai tik diskusijų objektas.

Į Vilniaus apygardos teismą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo - minėtos bazės diegimo darbų sustabdymo antradienį kreipėsi ir alternatyvius fiksuotojo ir mobiliojo ryšio operatorius vienijanti Telekomunikacinių paslaugų įmonių asociacija (TPĮA).

"Kovą "Mano numeris" paskelbė technines prisijungimo prie centrinės abonentų bazės sąlygas, tačiau mūsų jos netenkina, nes tektų įsigyti daug ir brangios įrangos, todėl savo interesus nusprendėme ginti teisme", - BNS sakė TPĮA prezidentas Arūnas Babrauskas.

Pasak jo, jei alternatyviems operatoriams tektų prisijungti prie centrinės abonentų bazės vadovaujantis "Mano numerio" paskelbtomis techninėmis sąlygomis, kiekvienam jų tektų įsigyti maždaug 1 mln. litų vertės įrangos. Kartu su TPĮA narėmis - bendrovėmis "Mediafon", "Linktelis", "Apline" ir "Telekomunikaciju grupa" - į teismą dėl bazės diegimo sustabdymo taip pat kreipėsi įmonės "Solocom", "Interneto pasaulis", "Cubio" ir "CSC telecom".

"Mes džiaugiamės apeliacinio teismo priimtu sprendimu, tačiau savo prašymo neatsiimsime, nes "Dilidus" ir mes siekiame skirtingų tikslų", - teigė A.Babrauskas.

Centrinės duomenų bazės įdiegimas yra paskutinis etapas, įgyvendinant telefono ryšio numerių perkeliamumą. Pagal konkurso sąlygas migruojančių abonentų bazė turi būti sukurta iki liepos 1 dienos.

Šiuo metu operatorių keičiančius abonentus pasiekia skambučiai į senąjį numerį, tačiau SMS ar MMS žinutes jie gali gauti tik iš to tinklo, kuriuo naudojasi. Sukūrus minėtą bazę, atsiras galimybė gauti senuoju numeriu siunčiamas SMS ar MMS žinutes.

"Mano numeris" jau yra paskelbęs, kad Lietuvos bendrovėms, teikiančioms su mobiliuoju ar fiksuotuoju ryšiu susijusias paslaugas, nuo šių metų liepos 1 dienos už informaciją apie vieną perkeltą numerį teks mokėti po 0,12 lito (su PVM).

BNS duomenimis, pernai numerio perkėlimo paslauga pasinaudojo ir mobiliojo ryšio operatorių pakeitė daugiau nei 26 tūkst. Lietuvos mobiliojo ryšio abonentų. Pirmojo šių metų ketvirčio pabaigoje Lietuvoje iš viso buvo apie 3,7 mln. mobiliojo ryšio abonentų.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją