Žada skųsti rangovo veiksmus

Informaciją apie tai, kiek darbų pernai atlikta remontuojant rajono kelius ir gatves, praėjusį antradienį Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto nariams pristatė Vietos ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Modestas Budrys.

Jis priminė, kad pernai Kelių priežiūros ir plėtros programai Savivaldybė iš direkcijos gavo 2,4 mln. eurų, bet sugebėjo panaudoti tik 1,8 milijono.

Sodo gatvės rekonstrukcijos darbų rangos konkurso nelaimėjusi įmonė apskundė viešojo pirkimo procedūras. Ginčas nagrinėtas ne viename teisme, galutinio teismo išaiškinimo, kad viešasis pirkimas vykdytas teisingai, sulaukta rudenį, tad darbai Sodo gatvėje pradėti tik spaliui baigiantis. Iki gruodžio 15 d. padaryta darbų už 417 tūkst. eurų, o likusią nepanaudotą sumą – 609 tūkst. eurų – teko grąžinti LAKD.

Tiesa, posėdžio metu Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas užsiminė, kad yra vilties atgauti bent dalį šios prarastos sumos.

„Tiek visuomenė, tiek mes, kaip Savivaldybė, esame nukentėję, tad bandysim teisiškai susigrąžint šiuo pinigus, iš rangovo dėl jo piktnaudžiavimo prisiteisti bent dalį jų“, – paaiškino jis.

Direktorius priminė dar nuo birželio jautęs tiek mero, tiek kai kurių Tarybos narių spaudimą tartis su pagalius į ratus kišančia „Plungės lagūna“ neformaliai, prašyti, kad ši atsiimtų dokumentus iš teismo, bet dar kartą pakartojo, kad jam neformalūs susitarimai yra nepriimtini, tad lieka tik teisinis kelias.

„Tokios gėdingos situacijos nesame turėję“

Bet posėdyje dalyvavęs meras A. Klišonis garsiai suabejojo, ar einant šiuo keliu Savivaldybei pavyks ką nors išlošti.

„Tokios gėdingos situacijos, kad pusė kapitalo investicijoms skirtų pinigų liktų nepanaudoti, per 30 metų Savivaldybėj nesame turėję. Pernai juokėmės iš Telšių, kad nepanaudojo 700 tūkst. eurų, skirtų jų Respublikos gatvei tvarkyti, o šiemet mes patys esame uodegoj“, – ironizavo meras.

Pasak jo, didelį nuostolį patyrė ne tik minėtos Sodo gatvės gyventojai. Esą nukentėjo visi, jau daug metų laukiantys, kada ateis eilė remontuoti jų gatvę, mat dėl pernai susiklosčiusios situacijos visi investicijų į savąją gatvę sulauks metais vėliau – užuot ėmus tvarkyti jau kitą eilėje esančią gatvę, šiemet toliau bus plušama toje pačioje Sodo gatvėje.

A. Klišonis prisiminė siūlęs Savivaldybės administracijai su „Plungės lagūna“ sudaryti taikos sutartį. Tokiu atveju konkursą laimėjęs „Plungės Jonis-s“ būtų turėjęs gerokai daugiau laiko darbams ir gal net būtų spėjęs juos pabaigti, tačiau į tai esą buvo numota ranka.

„Pamoka žiauri, nes tie 600 tūkst. eurų dingo. Ar pavyks prisiteisti? Turiu pakankamai daug skepsio. Jei tokia galimybė būtų, Telšiai jau būtų ja pasinaudoję. O dabar mokėsime advokatams, negausime grįžtamojo ryšio, bet būsime patenkinę kai kurių žmonių ambicijas“, – liejo apmaudą meras.

Atlikta nemažai kitų darbų

Posėdžio metu M. Budrys trumpai papasakojo ir apie kelių bei gatvių priežiūros ir remonto darbus, kuriuos pavyko atlikti per praėjusius metus.

Plungės miesto gatvių su asfalto danga duobėms lopyti buvo išleista 118 tūkst. eurų, gatvėms su žvyro danga prižiūrėti – apie 40 tūkst. eurų. Kaimų kelių greideriavimui išleisti 68 tūkst. eurų, kitiems priežiūros darbams – 245 tūkst. eurų.

Plungės miesto V. Mačernio, Mozūrų, Dariaus ir Girėno, A. Vaišvilos ir A. Jucio gatvių bei A. Jucio skersgatvio pėsčiųjų takų remonto darbams išleista 309 tūkst. eurų, Gandingos, A. Jucio ir V. Mačernio gatvių paprastojo remonto asfaltavimo darbams – 128 tūkst. eurų.

Stalgėnų kaimo Ryto gatvei asfaltuoti panaudota 14 tūkst. eurų, Prūsalių kaimo Pakalnės gatvei – 38 tūkst. eurų. Alsėdžių miestelio Žaliojoje gatvėje suremontuotas pėsčiųjų takas (17 tūkst. eurų) ir avarinė pralaida (94 tūkst. eurų). Asfaltuota Kumžaičių gatvė Kumžaičių kaime (22 tūkst. eurų), 21 tūkst. eurų išleista Ežero gatvės pėsčiųjų tako Plateliuose remontui.

Pernai tęsti darbai Lentpjūvės gatvėje, Plungėje. Pasak M. Budrio, šiemet, sušilus orams, ten beliko sudėti kai kuriuos baigiamuosius štrichus – atlikti apželdinimo darbus ir padaryti horizontalųjį ženklinimą.

Kokie planai šiems metams?

Kiek šiemet bus gauta lėšų kelių priežiūros ir plėtros programai, kol kas – neaišku. Vietos ūkio skyriaus vedėjas Arvydas Liutika užsiminė, kad tikimasi ne mažesnės sumos nei pernykštė – 2,4 mln. eurų. Iš jų, kaip paprastai, pusė bus skirta kapitalo investicijoms – bus tęsiami darbai Sodo gatvėje Varkaliuose.

„Taip pat audžiame mintį pajudinti Plungės miesto Telšių gatvės 3-ąjį etapą, kad būtų galima tvarkingai užbaigti šios gatvės rekonstrukciją. Senomis kainomis suskaičiuota darbų vertė – 1,9 mln. eurų. Aišku, indeksavus darbus pagal dabartines kainas, ši suma paaugs apie 20 procentų. Bet šiemet gal pavyktų bent pradžią padaryti“, – kalbėjo vedėjas.