Tuomet, 2017 metų gruodžio mėnesio pradžioje, kalbinti abu teatralai pasakojo ne tik apie sunkų ir sudėtingą darbą, sugrąžinti teatrą į šalies profesionalaus meno institucijų lyderių gretas, bet ir apie buitinius darbus – teatro pastato remontą už beveik 4,5 mln. eurų.

Panašu, kad remonto darbai teatre prasidės, o jie skirti didžiosios scenos renovacijai. Visi renovacijos darbai kainuos virš 4 mln. eurų Europos Sąjungos fondo lėšų ir juos panaudoti reikės iki 2020 metų.

Renovacijai keturi etapai

J. Miltinio dramos teatro vadovas L. Blėdis naujienų portalui JP aiškino, kada ir kaip prasidės kultūros įstaigos remonto darbai.

„Teatro remonto darbai suskirstyti į keturis etapus. Pirmas etapas – didžiosios scenos įrengimas. Tai kompiuterinės elektroninės štangos, didžiosiojo scenos rato keitimas, avanscenos automatizavimas ir kiti darbai. Sutartis pasirašyta ir olandų inžinieriai atliks matavimo darbus. Preliminariai darbai gali prasidėti kovo mėnesį. Dabar vyksta paruošiamieji darbai“, – sakė L. Blėdis, o į pokalbį įsijungęs meno vadovas A. Jevsejevas teigė:

„Esame užsibrėžę darbų pradžios terminą – kitų metų balandžio 1-oji. Tačiau tai nereiškia, kad darbai tada ir prasidės, bet repertuarą planuojame iki balandžio 1 dienos. Kalbu apie pastatymus didžiojoje scenoje. Galvojame, kad galėsime anksčiau sezoną užbaigti ir šiek tiek vėliau jį pradėti kitų metų rudenį. Planuojame galbūt spalio mėnesį jau išbandyti renovuotą didžiąją sceną.“

Pasiteiravus, kokie yra kiti etapai, L. Blėdis pristatė ir juos:

„Antras etapas – garso ir šviesų technika, trečias – projektorių sistema, o ketvirtas – pritaikyti teatrą neįgaliesiems, kad galėtų patekti ne tik į sales, bet ir tualetus ir kitas patalpas.“

J. Miltinio dramos teatras

Turi ir kitų erdvių

Meno vadovas A. Jevsejevas aiškino, kad net ir vykstant remonto darbams darbai teatre nenutrūks.

„Kai išaiškės tiksli remonto darbų teatre pradžia, ir jiems prasidėjus, repeticijos teatre ir toliau vyks. Turime įvairių erdvių, kuriose galima repetuoti. Jeigu remonto darbai užsitęs, ieškosime galimybių bendradarbiauti su Panevėžio miesto savivaldybės kuruojamomis kultūros įstaigomis. Ar to reikės, paaiškės, kai žinosime tikslią teatro renovacijos pradžią. Kita vertus, dabar net neaišku su kuo tartis Savivaldybėje. Kultūros ir meno skyrius vedėjo neturi, neturi vadovų Muzikinis ir „Meno“ teatrai. Su miesto valdžia irgi neaišku. Juolab kad kitąmet vyks rinkimai ir neaišku, kas stos vadovauti miestui“, – svarstė miesto ir teatro situacijas teatro meno vadovas.

Spektakliai bus rodomi

J. Miltinio dramos teatro vadovas L. Blėdis aiškino, kad teatras nemiega.

„Teatre darbai nesustos. Juolab kad turime naujas erdves, kuriose gali vykti spektakliai. Turime erdvę, kurią vadiname J. Miltinio laboratorija, įrengta dekoratyvinė, kamerinė erdvės. Be to, yra ir mažoji salė. Planuojame įrengti dar vieną erdvę. Žinoma, tai priklauso ir nuo finansų. Antra vertus, planuojame viską taip, kad net ir vykstant renovacijai, spektakliai būtų rodomi. Beje, reikia nepamiršti ir gastrolių – jų, vykstant renovacijai, bus daugiau“, – pasakojo L. Blėdis ir teigė, kad Kultūros ministerija, vykstant renovacijai, jei bus nuomojamos salės, skirs teatrui kompensacijas.