„Sveiki, Lampėdžių karjeras nuo „Via Baltica“ autostrados nusidažęs sodria akvamarino spalva. Truputį neramu, ar tai nebus kokie chemikalai? Poilsiautojai tokiame vandenyje drąsiai maudosi ir dar savo vaikams leidžia pliuškentis“, – informacija apie 15 val. pasidalijo pro šalį važiavusi moteris.

Kaunietė detalizavo, kad vanduo neskleidžia jokio specifinio kvapo, tačiau tokios spalvos ežero moteriai matyti dar neteko.

Pirmo vasaros karščio sulaukę kauniečiai maudosi akvamarino spalvos vandenyje

Į vietą nuvykęs „Kas vyksta Kaune“ fotografas pastebėjo, kad vandens spalva kaip Karibuose, žalsvai žydra. Šviesus dryžis palei krantą ties „Via Baltica“ driekiasi iki pat oficialaus paplūdimio, bet žmonės vis tiek maudosi.

Kaip kiek anksčiau pranešė Kauno miesto savivaldybė, vandens kokybės ir smėlio tyrimai buvo atlikti gegužės viduryje.

Pirmo vasaros karščio sulaukę kauniečiai maudosi akvamarino spalvos vandenyje

„Kauno maudyklos paruoštos naujam sezonui. Gegužės viduryje atlikome pirmus suplanuotus vandens kokybės ir smėlio tyrimus. Rezultatai – geri, kokybė atitinka nustatytus higienos normos reikalavimus“, – pranešime tikino Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, ketvirtadienį ir penktadienį orai menkai keisis. Dieną vyraus mažai debesuoti ir be lietaus orai, leidžiantys ir toliau mėgautis skaisčia vasaros saule paplūdimiuose.