„Paroda „Nuo Arkties iki Antarkties“ sėkmingai apkeliavo visą Lietuvą, tad džiaugiamės, jog Lietuvos jūrų muziejus kaip paskutinį parodos tašką pasirinko zoologijos sodą „Zoopark“. Esame pirmoji ir vienintelė vieta Vilniuje, kur galima susipažinti su šia mobilia paroda, – dalinasi zoologijos sodo atstovė Ugnė Belevičiūtė.

Paroda „Nuo Arkties iki Antarkties“ pasakoja apie klimato kaitą ir žmogaus veiklos pasekmes gyvūnų ateičiai. Paroda skirta supažindinti lankytojus su jūrų gyvūnams grėsmę keliančiais klimato kaitos pokyčiais, dėl kurių jau 2040 metais ledo Arktyje bus likę labai mažai, o Žemė nepajėgs atvėsinti kylančios temperatūros.

Lietuvos jūrų muziejaus paroda „Nuo Arkties iki Antarkties“

Parodoje pristatomi tie gyvūnai, kurie be ledo negali išgyventi: jūrų vėplys, pingvinas, ruonis ir koralas, tiesiogiai susiję ir su Lietuvos jūrų muziejaus gyvąja ekspozicija.

Kaip rašoma pranešime spaudai, Lietuvos jūrų muziejaus vyr. muziejininkas-biologas Remigijus Dailidė sako, jog pasirinko parodoje eksponuoti vandens gyvūnų iškamšas, kadangi iškamšos jau nuo senovės kinų laikų buvo kuriamos edukaciniais tikslais. Jos įkūnijo žmogaus norą pažinti gamtą. Nors egzistuoja mitas, kad iškamšų darymui gyvūnai yra žudomi, realybė – visai kitokia. Dažniausiai iškamšomis virsta negyvi gamtoje randami gyvūnai. Šie gyvūnai ar jų kūno dalys ištiriami pagal zoologijos standartus, renkama ir kaupiama informacija apie juos, nes jų po 100 metų jau galime ir nebesutikti.

Paroda „Nuo Arkties iki Antarkties“ zoologijos sode planuojama eksponuoti iki šių metų pavasario arba ilgiau, priklausomai nuo gyventojų susidomėjimo ir aktyvumo.