Režisierės Kristinos Buožytės filmas „Angelų takais“ yra virtualios realybės animacija. Pasak autorės, tai duoklė multimedijos meno pirmtakui ir vienam abstrakčiojo meno pionierių Europoje Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skambant paties Čiurlionio ir Mindaugo Urbaičio muzikai, trimatėje erdvėje prasideda žiūrovo pažintis su 60-ia tiek visiems puikiai pažįstamų, tiek rečiau matomų žymaus lietuvių dailininko paveikslų.

Čiurlionio kūrybą ir jo kūrinių personažus sujungiantis siužetas kviečia pakeliauti po menininko kurtą magišką pasaulį, iš arčiau susipažinti su paveikslų veikėjais ir jų aplinka. Pradėjęs kelionę kaip žmogus, žiūrovas netrukus supras esąs ne toks tolimas angelui, tyrinėjančiam gyvenimo, mirties ir susiliejimo su visata būsenas. Dalis Čiurlionio paveikslų eksponuojama tarptautinėje parodoje „Laukinės sielos. Baltijos šalių simbolizmo dailė“ NDG didžiojoje salėje, o jų interpretaciją, dar nematytą, interaktyvią, pasiūlys instaliacija „Angelų takais“.

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875–1911) – ypatingą vietą Lietuvos meno istorijoje užimantis kompozitorius, dailininkas ir kultūros veikėjas, trynęs ribas tarp skirtingų meno formų, kad sukurtų naują, savitą, kosmologija paremtą pasaulį.

Trumpametražis 360 laipsnių virtualios realybės projektas-filmas „Angelų takais“ 2018 m. buvo pristatytas 75-ojo Venecijos kino festivalio „Biennale college cinema – Virtual reality“ konkursinėje programoje. 2019 m. Jungtinėje Karalystėje tuo projektu buvo pelnytas „Lumen Prize for Art and Technology“ – apdovanojimas už meno ir technologijų laimėjimus.

Filmo trukmė – 20 min. Vienu metu instaliacijoje gali būti iki 4 žmonių. Bilieto kaina – 10 eurų. Taikomos nuolaidos. Filmas bus rodomas iki spalio 11 d.

Filmo režisierė Kristina Buožytė, kūrybinis prodiuseris Vitalijus Žukas. Instaliacijos garso takelis: Rokas Zubovas, Phil Von, Mübin Dünen, Giedrius Kriūnas. Filmą kūrė OKTA, „Natrix Natrix“ ir „Asterman“. Instaliacijos architektas Mindaugas Reklaitis, dizainerė Laura Grigaliūnaitė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)