Muzikuoti kartu atlikėjus paskatino noras atgaivinti prieš trylika metų egzistavusį to paties pavadinimo ansamblį, kuriame kartu su V. Sondeckiu bei P. Geniušu tuo metu griežė šviesaus atminimo smuikininkas Raimundas Katilius. Jo atminimui skirtoje programoje šalia Ludwigo van Beethoveno Trio B-dur ir Felixo Mendelssohno Trio d-moll skambės Anatolijaus Šenderovo Trio „In memoriam...“, dedikuotas Stasio Vainiūno atminimui bei visiems anksti išėjusiems menininkams.

„Netekus Raimundo Katiliaus man rankos nekilo trio veiklą Lietuvoje toliau tęsti. Dabar praėjo gana daug laiko... Aš asmeniškai norėčiau mūsų trio koncertus pašvęsti R. Katiliaus atminimui“, – teigia Vytautas Sondeckis.

Pasak pianisto Petro Geniušo, visi „Lietuvos trio“ nariai yra visiškai skirtingos individualybės, kartu turinčios ir daug panašumų: tai meilė muzikai ir Lietuvai, tarptautinė muzikavimo patirtis bei atsidavimas savo profesijai.

„Vilhelmas turi didžiulę orkestro vadovo, pedagogo, taipogi aranžuotojo patirtį. Vytautas – profesionalus dirigentas, elektroninės muzikos prodiuseris bei ekspertas. Aš irgi nuolat balansuoju ant įvairių žanrų ribų: džiazas, klasika, šiuolaikinė improvizacinė muzika, teatras. Visos šios patirtys, sulietos į trio ir padaugintos iš didelio noro groti kartu, privalo duoti įdomų meninį rezultatą“.

„Man fortepijoninis trio yra nepaprastai subtilus instrumentų derinys. Mielai sutikdamas dalyvauti „Lietuvos trio“ atkūrime su tokiais menininkais kaip V. Sondeckis ir P. Geniušas, viliuosi atgaivinti šio trio tradicijas“, – sako V. Čepinskis.

„Muzikuoti trio formulėje su puikiais muzikantais virtuozais man yra džiaugsmingiausias užsiėmimas“, – pritaria P. Geniušas.

Tikėtina, kad Klaipėdos melomanai dar iki šiol prisimena smuikininko R. Katiliaus pasirodymus, kurių vienas iš paskutiniųjų ir buvo su P. Geniušu. V. Sondeckis uostamiestyje koncertavo jau senokai, na o V. Čepinskis čia tikrai turi daug gerbėjų. Tegu iš tylos prabilę garsai visus juos sukvies į ilgai lauktą ir viltingą susitikimą!

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt