Atlikti virtuoziškas G. F. Handelio arijas – užduotis ne iš legvųjų. Tačiau skaidriam L. Dambrauskaitės sopranui kompozitoriaus numatytos fioritūros (t. y. virtuoziški pagrąžinimai), atliekamos aukštame registre, pats tas. Ir net netrukdo įmantrus Juozo Statkevičiaus sumanytas įvaizdis: Aleksandro Didžiojo mylimoji Tais papuošta 5 kg sveriančiu raudonų plaukų peruku, avi aukštakulnius „žudikus“, dėvint ryškią vakarinę suknelę būtinas korsetas. Laimei, taip pasipuošus reikia tik oriai vaikštinėti po podiumu tapusią sceną, o reikalingą mimiką pabrėžia ypatingas makiažas.

Nors spektaklio pastatymas vaizduoja Aleksandrą Didįjį lyg šių dienų turtuolį, o jo meilužę Tais – kaip madų kūrėją, įspūdingo dydžio ir įmantrių formų perukai, kieti korsetai ir aukštakulniai nebuvo svetimi ir baroko epochai, kurioje gimė G. F. Handelio „Aleksandro puota“.

Lina Dambrauskaitė dainuoja „Aleksandro puotą“ nuo pat šio sezono pradžios, o kaip solistė LNOBT debiutavo 2015 m. birželį – atliko Barbarinos vaidmenį Wolfgango Amadeus Mozarto operoje „Figaro vedybos“. Lapkritį jaunoji dainininkė jau vyko su LNOBT trupe gastrolių į Izraelį, kur buvo parodyta 11 „Figaro vedybų“ spektaklių.

Tačiau L. Dambrauskaitės debiutas LNOBT įvyko dar gerokai anksčiau, kai dar būdama vaikas ir dainuodama „Liepaičių“ chore dalyvavo operos „Borisas Godunovas“ pastatyme 2008 m. Pasak L. Dambrauskaitės, buvimas scenoje ir dalyvavimas spektaklyje anuomet giliai įsirėžė atmintin; matyt, tuomet ir gimė noras būti operos dainininke.

Šiuo metu Lina Dambrauskaitė studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantūroje pas Sigutę Stonytę. Vokalo pedagogė ir atrado tikrąją studentės balso prigimtį: „Iš pradžių man norėjosi dramos, galvojau, gal aš mecosopranas arba dramatinis sopranas, bet dėstytoja išsyk pastebėjo, kad esu kuo tikriausias lyrinis sopranas. Man ir yra lengviausia dainuoti tas aukštas natas. Dabar mano muzika – Mozartas ir barokas. Labai gaila, kad baroko muzika pas mus lyg ir stokoja populiarumo. O juk ji irgi yra labai emocionali ir gana sudėtinga: dalis arijos gali būti užrašyta, bet dalį turi prikurti pats pagal atitinkamas taisykles.“

„Aleksandro puotą“ L. Dambrauskaitė vadina tikra muzikos puota su 3D vaizdo projekcijomis. Gegužės 19 d. spektaklyje taip pat dalyvaus baleto solistai Ernestas Barčaitis, Eligijus Butkus, Voicechas Žuromskas, Vita Nalivaikienė, Neringa Česaitytė, aktorė Eglė Špokaitė, manekenės Renata Mikailionytė, Meda Jonaitytė, Julija Ulvydienė ir Eglė Grėbliauskaitė.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI