Ketvirtadienio vakarą 20:45 val. vietos laiku (15:45 val. Lietuvos laiku) lietuviai susirinko į pirmąją treniruotę „Mall of Asia“ arenoje Maniloje, kur penktadienį jie pradės pasaulio krepšinio čempionatą susitikimu su Egipto nacionaline komanda. Prieš treniruotę K. Maksvytis ir J. Valančiūnas sudalyvavo komandų prisistatymui skirtoje spaudos konferencijoje.

Graikas Ch. Tsaltas konferencijos metu panoro išgirsti J. Valančiūno nuomonę apie vaidmenį, kurį rinktinėje atlieka Mindaugas Kuzminskas, vasarą pasirašęs sutartį su Atėnų AEK ekipa. Vis dėlto trukčiojant garsiakalbiams toli sėdėjusio žurnalisto klausimas krepšininko ausis pasiekė ne iškart, o keliolika sekundžių jam sufleruoti turėjo K. Maksvytis.

„Be ko? Atsiprašau? Kas apie Kuzminską? Svarba?“, – sutrikęs į greta sėdintį trenerį žiūrėjo J. Valančiūnas.

„Atleiskite, mano anglų kalba labai bloga“, – galiausiai supratęs klausimą pokštavo vidurio puolėjas.

„Mūsų pagrindinė stiprybė yra tai, kad mes žaidžiame kaip komanda. Nėra lyderių, nėra „pagrindinių vaikinų“, nėra jokių „aš imsiu ir darysiu“. Tik būdami komanda galime laimėti. Aš kapitonas ir padėsiu komandai kuo įmanoma labiau, bet svarbiausia tai, kad būtume komanda. Tas pats ir su Kuzminsku, jis žino savo vaidmenį. Mes visi klausome trenerio, kuris sustato mus į vietas, kuriose galėtume būti sėkmingiausi“, – graikui atsakė J. Valančiūnas.

Netrukus, kai mikrofoną į rankas paėmė žurnalistas iš Japonijos, Lietuvos rinktinės centras vėl linksmino demonstratyviai atsidusdamas – krepšininkas nusiramino supratęs, kad kitas klausimas apie J. Valančiūno lyderystę yra skirtas ne jam, o treneriui.

„Jonas – kapitonas. Jis atvyksta į rinktinę kiekvieną vasarą nepaisydamas sąlygų. Jis tikras lyderis, lyderiaujantis savo pavyzdžiu ir rodantis, kaip reikia ginti Lietuvos garbę“, – sakė K. Maksvytis.

Lietuva pirmąsias pasaulio čempionato rungtynes su Egiptu žais penktadienį 15.30 val. Lietuvos laiku.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)