Kviečiame susipažinti su tradicinių visų šios dienos rungtynių anonsu.

16 val. Mažeikių „M Basket“ – Marijampolės „Sūduva-Mantinga“
Ventos progimnazijos sporto salė, Pavenčių g. 15, Mažeikiai
Pirmasis etapas: 52:86, 61:78

Marijampoliečiai (26 pergalės ir 4 pralaimėjimai; 1 vieta) į ilgiausią sezono išvyką leidžiasi savo sąskaitoje turėdami 4 pergales iš eilės. „Sūduva-Mantinga“ pastaruoju metu ėmė dažnai remtis itin žemu penketu, kuris pasirodė netikėtai efektyvus net ir ketvirtadienį žaidžiant prieš aukštaūgių nestokojantį Kauno „Žalgirį-2“ (70:66). Tad varžovų treneriams dabar teks iš naujo gilintis į trenerio Tomo Gaidamavičiaus žaidimo schemas.

Vis dėlto labiausiai visus domina šiandien įvyksianti pirmoji „Sūduvos-Mantingos“ vidurio puolėjo Aurelijaus Pukelio ir „M Basket“ (19/11; 4) aukštaūgio Karolio Guščiko dvikova. Per pirmąsias tarpusavio rungtynes Mažeikių komandoje šio krepšininko dar nebuvo, o per antrąsias jis nežaidė dėl traumos. Tad dabar „M Basket“, be abejo, tikėsis pagaliau įveikti vienintelę šiemet dar neįveiktą komandą. Dariaus Dimavičiaus auklėtinių sąskaitoje dabar yra 6 pergalės iš eilės, tad kodėl gi šios serijos nepratęsus?

16 val. „Telšiai“ – „Šilutė“
Telšių sporto arena, Birutės g. 7, Telšiai
Pirmasis etapas: 71:67, 106:67

„Telšiai“ (23/7; 2) išgyvena ne patį lengviausią laikotarpį, banguojantis komandos žaidimas atnešė jau 2 pralaimėjimus iš eilės, tačiau šiandien Žemaitijos sostinės atstovai gaus tobulą progą atsitiesti. „Šilutė“ (14/17; 6) pralaimėjo jau net 5 kartus paeiliui, o pastarasis vizitas į Telšius prieš mėnesį komandai baigėsi skausmingu sutriuškinimu 67:106. Bet koks svečių rimtesnis pasipriešinimas šeimininkams šiandien jau galėtų būti vertinamas kaip geras „Šilutės“ pasirodymas.

Telšių komandos vyriausiasis treneris Rytis Vaišvila prieš savaitę per rungtynes su „Žalgiriu-2“ suteikė beveik 19 min. žaidimo laikui naujokui iš JAV Seanui Fasoyiro, tačiau įžaidėjas pasižymėjo amerikiečiams labai nebūdinga statistikos eilute – neatliko nė vieno metimo iš žaidimo ir visus 6 taškus pelnė baudos metimais. Taip pat S.Fasoyiro neatliko ir nė vieno rezultatyvaus perdavimo. Galbūt šiandien „Telšių“ naujokas atsiskleis naujomis spalvomis?

16 val. Joniškio „Delikatesas“ – „Kretinga-VR Servisas“
Saulės pagrindinės mokyklos sporto salė, Livonijos g. 6, Joniškis
Pirmasis etapas: 73:86, 86:80

„Delikatesas“ (13/18; 9) ketvirtadienį išvykoje neprilygo Vilniaus „Stekui“ 67:98, tad sieks atsigriebti prieš „Kretingą-VR Servisą“ (11/19; 12), kurį šiemet įveikė tik kartą. Sostinėje ekipa sugebėjo visiškai iš žaidimo išjungti vieną svarbiausių Joniškio komandos žaidėjų Fernando Salsamendi (0 taškų per 20 min.), apribojo iki 9 taškų Šarūną Kulevičių ir to su kaupu užteko. Visi varžovai žino, kad suvaržius dviejų iš „Delikateso“ starto penketo narių veiksmus galima tikėtis sau palankaus rezultato, tad tą bandys padaryti ir Kretingos komanda.

„Kretinga-VR Servisas“ savo pastarąsias rungtynes žaidė prieš savaitę su tuo pačiu „Steku“ ir taip pat pralaimėjo be didesnių vilčių – 75:94.

17 val. Kauno „Žalgiris-2“ – Kauno r. „Atletas“
„Žalgirio“ treniruočių centras, Naglio g. 4A, Kaunas
Pirmasis etapas: 93:85, 72:68

Kaune įvyks tam tikras derbis, nes „Žalgirio“ treniruočių centre šiemet savo namų rungtynes yra žaidęs ir Garliavoje reziduojantis „Atletas“ (13/17; 7). „Žalgiris-2“ (21/9; 3) ketvirtadienį išvykoje vėl pralaimėjo „Sūduvai-Mantingai“ 66:70, tačiau turėjo visus savo lyderius, pademonstravo visas savo tradicines savybes, tad nieko netikėtų neturėtų nutikti ir šiandien.

Tuo metu „Atletas“ namie po labai atkaklios kovos 70:72 nusileido Šakių „Vyčiui-VDU“. Jei prieš savaitę Marijampolėje nežaidę Egidijus Dimša, Tomas Balčiūnas ir Gytis Sirutavičius ketvirtadienį jau buvo aikštėje, tai Karolis Babkauskas ir vėl joje nepasirodė. Šio krepšininkas buvimas arba nebuvimas su komanda gali būti svarbus veiksnys ir šios dienos rungtynėse.

17 val. Vilniaus „Rytas-2“ – Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“
„NBA Basketball School“ arena, Žemynos g. 14, Vilnius
Pirmasis etapas: 79:90, 69:73

7 pralaimėjimus iš eilės savo sąskaitoje turinti Klaipėdos komanda (5/25; 14) murkdosi turnyro lentelės dugne be didesnių vilčių nuo jo pakilti, tačiau 2 iš 5 savo pergalių šiemet iškovojo būtent prieš „Rytą-2“ (11/19; 11). Vilniečiams laimėti per šios dienos rungtynes turėtų būti savigarbos reikalas, tačiau po 3 pergalių eilės ketvirtadienį patirtas pralaimėjimas Palangoje „Kuršiams“ 73:79 ir liūdni prisiminimai iš pirmųjų mūšių su „Neptūnu-Akvaservis“ turėtų priversti Andriaus Šležo auklėtinius įsitempti.

19.30 val. Vilkaviškio „Perlas“ – Vilniaus „Stekas“
Vilkaviškio sporto ir pramogų centras, Vienybės g. 63A, Vilkaviškis
Pirmasis etapas: 59:62, 90:87

Dieną užbaigs įdomios rungtynės Vilkaviškyje, tarp komandų, kurių pirmieji mačai baigėsi vienodu 3 taškų skirtumu. Ir abukart juos laimėjo svečiai.

Tiesa, šį kartą svečių galimybes vertinti geriau verčia ne tik istorijon nugulę rezultatai. „Stekas“ (14/16; 8) laimėjo jau 5 rungtynes iš eilės, pergales štampuoja užtikrintais rezultatais, tad gali absoliučiai pasitikėti savo jėgomis. Tuo metu „Perlas“ (11/19; 13) po 3 pralaimėjimų serijos ketvirtadienį atsitiesė tik sulaukęs rungtynių su absoliučiu autsaideriu „Neptūnu-Akvaservis“ (99:68), tad priežasčių dideliam pasitikėjimui savimi neturi.