Sekite Perpasaulį.lt naujienas Facebooke! Tapkite mūsų gerbėju ir naudingas žinias keliaujantiesiems bei naujausius keliautojams aktualius įvykius sužinokite pirmi!

Čia šiltas ir malonus klimatas džiugina kiekvieną turistą, norintys pasigrožėti natūralia gamta, taip pat randa ką veikti. Portugalija žinoma kaip jūrinė valstybė, todėl būtų keista, jei čia būtų sunku surasti poilsio prie vandens.

Dažnai turistai, mėgstantys ramias ir atpalaiduojančias atostogos renkasi Portugalijos kurortus, kurie yra paruošę poilsiautojams pačių įvairiausių paplūdimių. Pateikiame visą sąrašą Portugalijos paplūdimių, kurie tikrai praturtins Jūsų atostogas Atlanto vandenyno skalaujamoje Portugalijoje.

1. Vila Praia da Ancora

Vadinamasis „Žaliasis paplūdimys“ netoli Costa Verde yra ypač vertinamas turistų bei vietinių. Čia dažniausiai laisvalaikį leidžia tie keliautojai, kurie ieško ramaus vandenyno ir gražių gamtos vaizdelių.

Vila Praia da Ancora siūlo dangaus žydrumo vandenis ir smėlėtą natūralią pakrantę su nedideliais akmenukais, kuri tinka tiek suaugusių poilsiui, tiek vaikų šėlionėms. Dažnai į šią vietą atvykę turistai teigia, jog apsilankyti Vila Praia da Ancora paplūdimyje - tarsi pabuvoti negyvenamoje saloje, kur viskas taip nauja, neatrasta ir dar nesugadinta.

Šis paplūdimys driekiasi nuo Ispanijos sienos Porto miesto link ir užsukę čia nenustebkite, jog pastebėsite burlentininkus, gaudančius ramų vandenyno vėja. Šis paplūdimys taip įsispraudęs į natūralias Portugalijos uolas, jog tai dangiška užuovėja nuo Atlanto šaltųjų srovių, o kartu ir puiki pramoga visai dienai. Čia ne tik galėsite mėgautis šiltu oru, žydru dangumi, bet ir užuovėja tiek nuo vėjo, tiek nuo saulės
Vila Praia da Ancora, Portugalija

2. Adraga

Į pietus nuo Lisabonos ir Porto miestų prasideda sidabriniai Portugalijos paplūdimiai. Čia vienas ryškiausių balto smėlio globotojų - Adraga paplūdimys. Ypač mėgstamas banglentininkų, turistus šis paplūdimys priglaudžia išskirtiniu grožiu. Šis paplūdimys, kuris dažnai priglaudžia vandens sporto mėgėjus, įrengtas tarp didžiulių kalvų netoli Sintros miesto ir norint čia patekti teks įveikti vingiuotą kalnų takelį.

Nuo paplūdimio keliaudami į rytus, rasite nedidelę įlanką, vadinamą Baleal, kuri ypač mėgstama žvejų. Čia sezono metu esant palankioms sąlygoms traukiami įspūdingi laimikiai.

Atvykus turistams, galima užsisakyti puikią savaitgalio kelionės pramogą paplaukioti su žvejybiniu laivu ir patiems išbandyti savo jėgas portugališkoje žvejyboje. Patyrę žvejai atskleis keletą gudrybių, kaip ištraukti daugiau žuvies bei parodys savo atrastas vietas, kur slepiasi iš tiesų stambios žuvys ir kimba be priekaištų.
Adraga, Portugalija

Netoli Lisabonos esantis paplūdimys ypač mėgstamas vietinių Portugalijos sostinės gyventojų. Čia lisaboniečiai vasarą traukią po darbų atsipūsti ir šiek tiek pabėgti nuo karštų saulės spindulių, svilinančių miestą. Tai puiki vieta ieškantiems poilsio ir pramogų, nes Estroil paplūdimyje gausu kavinių, restoranų, kazino ir kitų linksmybių vietų.

Tai paplūdimys, kur savaitgaliais vyksta vakarėliai ir galima šokti mėgaujantis vandenyno gaiva iki paryčių. šiame paplūdimyje gausu jaunimo ir linksmintis ištroškusių turistų, o ieškantiems daugiau ramybės ir šeimyninių pramogų, tereikia pasisukti į pietus ir po 20 minučių ėjimo susitiksite su Cascais paplūdimiu, atskleidžiančiu dailią Portugalijos gamtą ir ramiąją jos pusę.
Estoril paplūdimys, Portugalija

4. Caparisa

Maždaug už 30 kilometrų į pietus nuo Lisabonos driekiasi puikus paplūdimių kurortas, kur turistai gali praleisti saulėtą ir smėlėtą savo laisvalaikį. Tai dangaus žydrynės bangų ir baltų kaip sniegas paplūdimių kompleksas, priglausiančius visus, ištroškusius gamtos natūralumo ir pelnyto poilsio.

Nors sezono metu savaitgaliais čia gali pasirodyti ankštoka, Jūsų nenuvils nei kraštovaizdis, nei paslaugų pasirinkimas. Mėgstantiems pramogas čia gausu kokteilių barų, kuriuose galima atsigaivinti, o vakarais pasilinksminti ir iš arčiau susipažinti vietiniais gyventojais.
Santo Andre paplūdimys

Pats Caparisa yra žvejų miestelis, kuriame pamatyti kieme ištemptus tinklus ir spalvotas valtis - visiška kasdienybė. Todėl čia dažniausiai vyrauja ramybė, nes žvejai arba išplaukę arba ilsisi po naktinės žvejybos. Už tad įsigyti šviežios ir rūkytos žuvies čia vienas juokas, o norintys gali išbandyti šį amatą patys išsinuomavę valtį ar tiesiog sutikę draugišką vietinį žveją. 

Šiek tiek aukščiau Algarvės yra trumpas, tačiau dažnai turistų lankomas Santo Andre paplūdimys, kuris turistų keliones praturtina romantiškais atsiminimais. Iš tiesų dažnai keliautojai aikteli pamatę įstabaus grožio vietinius paplūdimius su spalvingais kalnais ir šiltomis vandenyno bangomis.
Santo Andre paplūdimys, Portugalija

Čia yra ir plaukikų paplūdimys, kur galima mėgautis ramiu vandeniu didžiausiose mariose, sausumos juosta atskirtose nuo Atlanto vandenyno. Per pietus net ir pigios kelionės metu galima pasivaikščioti ir pačiose mariose bei pasidaryti kelias įsimintinas nuotraukas stovint pačioje marių pabaigoje iš abiejų pusių teliuškuojant Atlanto vandenynui.

Dalintis
Nuomonės