Kūno ilgis iki 60 cm. Nugara melsvai žalsva su skersinėmis išlinkusiomis juostelėmis. Šonai balkšvai auksiniai, pilvas baltas.

Gausiausiai aptinkama šaltuose ir vidutinio klimato šelfo regionuose. Atlanto skumbrės būriuojasi pagal dydį. Peržiemoja gilesniuose vandenyse, tačiau labiau priartėja prie kranto pavasarį, kai vandens temperatūra svyruoja tarp 11 ° ir 14 ° C.

Dvi atskiros populiacijos, mažai ar visiškai nesusiduriančios tarpusavyje,visgi egzistuoja Šiaurės Vakarų ir Šiaurės Rytų Atlanto regionuose (įskaitant ir Viduržemio jūros regioną).

Vakarų populiacijoje nerštas vyksta nuo Cheasapeake Įlankos Niufaundlando link ir jis prasideda pietuose pavasarį ir palaipsniui plinta į šiaurę vasaros metu. Didesnė dalis neršto vyksta 10-30 mylių nuo kranto, tačiau niekada žemos mineralizacijos upių žiotyse. Didelės žuvys pirmosios atplaukia į neršto vietas.

Rytų populiacijoje nerštas vyksta nuo kovo iki balandžio mėnesio Viduržemio jūroje, o nuo gegužės iki birželio mėnesio prie Pietinės Anglijos ir Šiaurės Prancūzijos krantų bei Šiaurės jūroje, o nuo birželio iki liepos mėnesio Kategato ir Skagerako sąsiauriuose.