Aplinkosaugininkai vykdydami reidą Lazdijų rajone sulaikė du asmenis, gaudžiusius žuvį 2 statomaisiais tinklais Metelių ežere. Tinklininkai neteisėtos žvejybos metu buvo sugavę 10 kg ešerių, 86 kg kuojų ir 1 lydeką. Už jiems teks atlyginti žala žuvų ištekliams – 1680 eurų.

Taip pat pareigūnams apžiūrėjus vienam iš pažeidėjų priklausantį rūsį, rastas 41 tinklas ir 1 ežerinė gaudyklė (venteris).

Tos pačios dienos vakarą aplinkosaugininkai sulaikė dar du asmenis, pastačiusius 2 statomuosius tinklus ir 10 ūdų Dusios ežere. Už neleistinais žvejybos įrankiais sugautas 9 lydekas, 1 lyną, 11 kg kuojų ir 10 kg pažeidėjams teks atlyginti 2575 eurų žalą.

„Aiškinantis visas neteisėtos žvejybos aplinkybes paaiškėjo, kad visai šalia vienas kito esančiuose ežeruose neteisėtą žvejybą vykdę asmenys susiję giminystės ryšiais. Vienas iš sulaikytų asmenų Metelių ežere ir kitas asmuo išaiškintas Dusios ežere buvo tėvas ir sūnus. Labai gaila, kad vis dar sutinkame tokių pavyzdžių, kai brakonieriavimas perduodamas iš kartos į kartą, todėl raginame pastebėjus neteisėtos žvejybos atvejus kuo skubiau pranešti telefonu 112“, – sako Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Darius Jurevičius.

Už padarytus pažeidimus visiems 4 asmenims gresia baudos iki 300 eurų, taip paimti tinklai, ežerinė gaudyklė, ir ūdos.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją