10.30 val. – dalyvių įėjimas į sektorius, komandos ruošiasi startui. Lietuvos rinktinė puola markiruotis (dugno žvalgyba su meškere) dugno. Iš anksto žinojome šio ežero problemą – daug žolių ant dugno, kurios labai apsunkina dugninę žvejybą. Reikia skubiai susirasti vietas, kuriose nėra arba bent mažai yra žolės.

A2 sektoriuje problemų su dugno žolėmis mažiausiai, bet, kaip ir visame telkinyje, prie kranto žolių netrūksta. Būtent jos gali užkirsti kelią sėkmingai ištraukti karpį. Prieš pat varžybas, kai jau buvome prie sektoriaus, buvo priėjęs vietinis meškeriotojas ir pasakė, kad šios vietos dugnas labai netolygus. Pasirodo, nemelavo – dugno perkritimais buvome sužavėti, gyliai iki 7 metrų. Kaimynai kairėje pusėje – jaunuoliai iš Portugalijos, dešinėje – Moldovos komanda.

B13 – bėda, markeris dėl dugno žolių nekyla visame sektoriuje, vyrai pluša kaip išprotėję dvi valandas iki pat starto sirenos, bet nieko apčiuopiamo nesuranda. Matyt, bus prastai šiame sektoriuje. Labai geras pavyzdys – kaimynai iš dešinės, Kroatijos čempionai, irgi markiravosi dvi valandas. Po to spjovė į viską, pasirinko du taškus, 50 ir 100 metrų, ir juose pradėjo žvejoti. Kaimynai iš kairės pusės, Bosnijos ir Hercogovinos dvejetas, daug galvos nesuka – sumeta meškeres bet kaip.

C21 – žolių juosta baigiasi 30 metrų nuo kranto, po to seka pavienės žolės, kuo toliau, tuo mažiau. Bent jau yra pasirinkimas, kur žvejoti. Kaimynai iš kairės – bulgarai, iš dešinės – rumunai.

12.30 val. – varžybų startas. Lietuvių dvejetai dirba pagal kapitonų nurodymus. Metasi meškeres, nejaukina, kas kurį laiką permetinėja. Žvalgai dirba savo darbą – stebi kitų komandų darbą. Kol kas nieko keisto, kadangi karpių čia nėra daug, nei viena rinktinė nepuola gausiai vilioti žuvies pašarais. Įtampa didžiulė – pasirodo pirmieji pagavimai ir visi toli nuo mūsų sektorių. Karpius pagauna Anglijos, Ukrainos ir Kroatijos dvejetai. Žinoma, visų dėmesys nukreiptas į tą krantą, kur pasirodė pirmosios žuvys. Ten įsimaišęs ir mūsų žvalgas, iš kurio nuolat gauname informacijos, kas, kaip, ant ko.

Po pietų daugelis komandų pradeda jaukinimo darbus. Vienos komandos šeria gausiai, kitos mažiau, o dar kiti iš viso nemeta pašarų. Lietuvos rinktinė pasirenka atsargią taktiką – jaukinti nedaug. Vakare jau beveik visos šalys jaukina gausiai.

Deja, iki vakaro daugiau nepasižymi nei vienos šalies ekipa. Mūsų delegacijai vakare tik išvykus į viešbutį – pirma gera žinia, atsidarėme A2 sektoriuje. Mažiukas karpiukas, bet įskaitinis. Emocijos pratrūko garsiai, tie riksmai iš automobilių turėjo girdėtis net Lietuvoje.

Naktį A2 sektoriuje buvo pagautas šamukas, o C21 – karšis, deja, šios žuvys neįskaitinės.