Iki kada geriausia atsisakyti čiulptuko?

Manoma, kad čiulptuko lengviausia atsisakyti dar kūdikystėje. Kitas „palankus“ laikotarpis – iki pusantrų metų amžiaus. Vis dėlto jei ir iki 2-ojo gimtadienio nepavyksta atsisakyti čiulptuko, tai padaryti reikėtų bent jau iki trečiojo gimtadienio, nes 4-6 metų vaikai, vis dar naudojantys čiulptuką, gali susidurti su gana rimtomis kalbos vystymosi ir odontologinėmis problemomis. Teigiama, kad ilgalaikis čiulptuko naudojimas gali lėtinti kalbos raidą ir trikdyti normalaus sąkandžio formavimąsi.

Kodėl atpratimo nuo čiulptuko nereikėtų derinti su kitais šeimai svarbiais įvykiais?

Reikėtų atidžiai ir atsakingai apsvarstyti, koks metas pats tinkamiausias čiulptuko atsisakymui. Nereikėtų atpratinimo nuo čiulptuko derinti su darželio adaptacija, žindymo pabaiga, kraustymuisi, naujo šeimos nario gimimu, pratinimu prie puoduko ir t.t. Viskas – po truputį, nekeliant vaikui ir sau papildomo streso. Jei šeimoje numatomas koks nors svarbus įvykis, atpratinimą nuo čiulptuko geriau atidėti vėlesniam laikui – bus lengviau ir vaikui, ir Jums.

5 būdai, padedantys atsisakyti čiulptuko

1) Lėtas „viso gero“ – šitas būdas labiau tinkamas tuomet, kai vaikui čiulptukas būtinas beveik nuolatos – ir dienos, ir miego metu. Iš pradžių pasistenkite dienos metu čiulptuko neduoti, o ištraukti jį tik miego metu. Vėliau galima retinti čiulptuko davimą, pavyzdžiui, jį duoti tik nakties miego metu.

2) Greitas „viso gero“ – šis būdas laikomas vienu „aštresnių“. Jis gana „kietas“ ir jokiais būdais nerekomenduojamas jautriems vaikams. Vieną dieną čiulptukas tiesiog „dingsta“ ir vaikas jo neberanda. Pirmosios paros gali būti nelengvos visai šeimai, tačiau kantrybė ir dažnesnis vaikelio glaudimas bei mylavimas padeda netrukus pamiršti čiulptuką.

3) „Neskanus“ čiulptukas – pamėginkite čiulptuką ištrinti česnaku, svogūnais, citrinų sultimis ir pan. – gali būti, kad vaikui naujas čiulptuko skonis nepatiks ir jis savanoriškai jo atsisakys.

4) Nukirptas čiultptukas – šis būdas taip pat laikomas vienu drastiškesnių ir tikrai netinkamų jautresniems vaikams. Čiulptuko galas pakerpamas. Kai kurie vaikai iš karto atsisako tokio čiulptuko, kiti dar mėgina čiulpti netgi pakirptą. Pakirpimą galima pamažu didinti, kol čiulptukas pradeda kristi iš burnos ir jo naudoti pagal paskirtį tiesiog nebeįmanoma.

5) Pakeista vaiko rutina – jei čiulptukas buvo viena iš miego rutinos dalių, tuomet pamėginkite jį pakeisti kuo nors kitu, pavyzdžiui, minkštu ir jaukiu žaisliuku, su kuriuo vaikas galėtų šiltai miegoti kartu.

Šaltinis
Temos
medguru.lt