Gamtininkas Deividas Makavičius sako, kad Lietuvoje yra apie 30 uodų rūšių, tačiau kraują geria ne visos, o 7-8 iš jų. Kitos minta nektaru, augalų sultimis. Kraują siurbia išimtinai tik apvaisintos patelės, mat joms reikia geležies, kad galėtų padėti kiaušinėlius.

„Sakoma, kad kai ievos žydi pasirodo ir uodai, taigi jų jau yra. Lervutės išsirita vandenyje.

Viena ritimosi banga būna iki vasaros vidurio, kita antroje pusėje. Dažnai tai priklauso nuo to, kokie yra orai. Jei sausa, karšta, balos, kuriose lervutės veisiasi, išdžiūsta ir jos žūsta. Išsilaiko tos, kurios gilesnės, todėl jos gali išsivystyti iki suaugėlio.

Jei vasara šilta ir lietinga, atsiranda daugiau balučių. Kita vertus, žmonės soduose laiko talpas su lietaus vandeniu laistymui, tai taip pat geros uodų veisyklos“, – pasakoja jis ir priduria, kad kažkokie kiti dalykai uodų kiekiui įtakos nedaro.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją