Prieš dvejus metus pradėjęs taikyti patobulintą kovos su šiuo invaziniu augalu metodiką, šią savaitę Vilnius tęs darbus. Iš viso per dvejus metus, nuo 2020 metų vasaros, siekiama sumažinti invazinio augalo populiaciją ne mažiau kaip 99 proc.

Augalas yra pavojingas žmogaus sveikatai ne tik dėl jame esančio stipraus alergeno – furanokumarino, bet ir sulčių, kurios gali sukelti 1-3 laipsnio odos nudegimus. Darbininkai, atliekantys kasimo darbus, vilkės apsaugančią aprangą. Savivaldybė prašo gyventojų neišsigąsti pastebėjus lauke dirbančius neįprastai apsivilkusius darbuotojus.
Naikinimui taikomi mechaniniai metodai – šienavimas ir kasimas (tik Verkių-Pavilnių parkų teritorijoje ir šalia vandens tvenkinių) bei purškimas herbicidais.

Šiemet pavojingasis augalas bus naikinamas maždaug 100 vietų – tai yra kur kas mažiau vietų, nei pradėjus taikyti patobulintą Sosnovskio barščio naikinimo metodiką. 2020 metais, kai buvo pradėtos sudarinėti augalo radimvietėsi, šio augalo vietų skaičius siekė 133.

Sosnovskio barštis plinta urbanizuotose teritorijose, kurias supa parkai, saugomos teritorijos, miškai, pievos bei atviri ūkiniu požiūriu nenaudojami plotai, todėl svarbu kontroliuoti jo plitimą, nes nekontroliuojamai želdamas jis užima dideles teritorijas ir pažeidžia ekologinę pusiausvyrą, išstumdamas vietinę florą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją