„Šiandien, pavyzdžiui, Juodkrantėje jus visur lydės uodų trūklių (chironomidų) kompanija.

Jie jums negels, tiesiog švenčia savo vestuves. Milijonai uodų formuoja stulpus, kuriuose patinai apvaisina pateles, o šios vėliau sudeda kiaušinius į netoliese esančius vandens telkinius: marias, balas, kitas drėgnas vietas“, – aiškina parko specialistai.

Anot jų, suaugusiais, skraidančiais uodais trūkliais maitinasi kregždės, varnėnai ir kiti paukščiai, o vandenyje besivystančios lervos – puikus užkandis vandens gyvūnams.

Kaip rašo Visuotinė lietuvių enciklopedija, uodai trūkliai priklauso dvisparnių būrio vabzdžių šeimai. Jų yra daugiau kaip 10 000 rūšių (Lietuvoje – apie 150).

Šių uodų kūnas siekia 1–9 mm ilgio, yra pilkai žalias, rudas ar pilkas. Burna labai trumpa arba išnykusi. Sparnai be žvynelių. Patinų antenos vėduokliškos, kūnas plonas, patelių antenos plaukuotos, kūnas storas.

Lervos vystosi įvairiuose vandens telkiniuose, drėgname dirvožemyje. Kai kurių rūšių lervos, gyvenančios deguonies stokojančioje aplinkoje dėl organizme esančio hemoglobino būna raudonos spalvos.

Nors šie uodai nepavojingi, gyventojams ir poilsiautojams yra nemalonūs. Jie neretai skundžiasi, kad dėl tokios uodų gausos tenka dengtis veidą, kad nepatektų į burną ar nosį, taip pat reikia valyti langus ir kitus paviršius, mat šie būna pajuodę.