30 kv.m patalpas Vilniaus senamiestyje, Šiaulių gatvėje, kuriose anksčiau veikė drabužių butikas, interjero dizainerei reikėjo pakeisti į kulinarijos studiją. Pasak D. Sakevičės, gavusi tokio projekto pasiūlymą ji tikrai svarstė, ar pavyks pasiekti geriausią rezultatą.

„Įprastai dirbu su gyvenamosiomis erdvėmis, todėl prisipažinsiu, kai man paskambino Agnė (iš „2 virėjai“ komandos) dėl naujos kulinarijos studijos įrengimo, pažiūrėjau į tai gana skeptiškai, nes tai nebuvo man įprasta (gyvenamosios paskirties) erdvė, su kuria dirbu, o ir apimtis nedidelė. Tačiau priėmiau iššūkį, o sprendimą nulėmė tai, kad su Agne esame pažįstamos ir bendravusios jau anksčiau.

Kulinarijos studija

Kitas aspektas, kuris nulėmė mano apsisprendimą, pačios Agnės žodžiai: „Žinau, kad tu geriausiai gali išpildyti mano svajonių studijos viziją, tad net neįsivaizduoju kito žmogaus, kuris galėtų tą svajonę įgyvendinti“. Šie žodžiai tik dar labiau paskatino imtis naujo projekto ir sukurti jaukią kulinarijos studiją, kurioje kulinarai galėtų bandyti maisto naujoves, turėtų savo kūrybos erdvę, o ateityje galėtų rengti seminarus ar tiesiog pakviesti užsukti puodeliui kavos“, – apie sprendimą pasakoja interjero dizainerė.

Pašnekovė tęsia, kad pirmasis įspūdis pamačius „apkrautas” patalpas ją kiek išgąsdino, nes atrodė, kad vietos čia visai nedaug. Tačiau, interjero dizainerės teigimu, naujas teisingas išplanavimas padėjo tinkamai bei funkcionaliai padalinti erdvę zonomis.

Kulinarijos studija

„Pirmiausia mus pasitinka jaukus laukimo kampelis – patogus odinis foteliukas bei nedidelis staliukas. Patalpų centrinėje dalyje, kaip ir pridera, yra vyriausiojo šefo maisto gaminimo vieta. Šalia yra erdvi sala skirta gaminimui, bendravimui, ateityje vyksiančioms kulinarijos pamokoms. Tarpuose tarp kolonų suprojektavome lentynas, kurios tarsi atskiria kitą virtuvės dalį, skirtą tvarkymuisi. Ant palangės sukūrėme nedidelį poilsio kampelį, tad šioje vietoje galima jaukiai prisėsti pailsėti, pasvajoti, padirbėti su kompiuteriu ar tiesiog pasimėgauti kavos puodeliu“, – pabrėžia D. Sakevičė.

Kulinarijos studija

Tam, kad patalpoje būtų galima gaminti maistą, teko koreguoti santechnikos ir elektros įvadus. Interjero dizainerė pasakoja, kad patalpoje papildomai atvesti reikalingi elektros taškai buitinei technikai, perdažytos sienos. Grindys paliktos tokios, kokios buvo prieš tai. Visa kita buvo gaminta pagal užsakymą: individualiai gaminti baldai, išskirtinės plytelės ant virtuvės sienelės, profesionali buitinė technika, šviestuvai, interjero detalės, kurių nevalia pamiršti net gyvenimui neskirtose patalpose.

„Vienas ryškiausių interjero elementų šioje studijoje – tai didelis veidrodis, kuris turėjo likti patalpose, nes jo dydis toks, kad net pro duris nebūtų galimybės jo išnešti. Jis šiose patalpose atsidūrė labai seniai, dar prieš įstatant duris. Rezultatas džiugina, nes atradome veidrodžiui tinkamą vietą ir dabar jis vizualiai didina patalpas, o jame atsirandantys atspindžiai kuria išskirtinumą ir beribį erdvės jausmą“, – pažymi D. Sakevičė ir kviečia pasidairyti po ką tik įrengtą kulinarijos studiją.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)