Automobilių remonto paslaugų paieškos platformos Motointegrator.com atstovas Mindaugas Šerėjus teigia, kad dauguma Lietuvos vairuotojų keičia padangas pagal sezoną. Vadinasi, antras padangų komplektas turi būti laikomas apie pusę metų. Keturios padangos užima nemažai vietos. Niekas jų nelaikys namie. Ideali vieta yra garažas, bet čia taip pat būtina užtikrinti tinkamas sąlygas.

Ar padangų laikymo būdas turi įtakos jų patvarumui?

Padangos yra jautrios eksploatacinių skysčių, pavyzdžiui, variklinio alyvos, stabdžių skysčio, taip pat visų tepalų rūšių, poveikiui. Neigiamą poveikį turi ir benzinas, kuris garažuose dažnai naudojamas įvairiems elementams valyti. Šios rekomendacijos tinka ne tik padangoms, bet ir daugumai elementų, kuriuose yra kaučiuko, pavyzdžiui, juostiniams ir paskirstymo diržams. Tokias sąlygas sunku užtikrinti nedideliame garaže. Geras būdas apsaugoti padangas nuo neigiamo įvairių medžiagų poveikio – apsauginiai padangų užvalkalai.

„Padangos negali būti sandėliuojamos šalia šilumos šaltinių, kurių spinduliavimas dėl dalelių struktūros pokyčių gali sukelti deformacijas. Taigi daugiabučio ar individualaus namo rūsyje laikomos padangos negali stovėti šalia centrinio šildymo vamzdžių. Taip pat jų negalima laikyti šalia krosnių“, – aiškina M. Šerėjus.

Automobilių padangos negali būti laikomos šalia tokių elektros įrenginių, kaip transformatoriai, suvirinimo įrenginiai, elektros varikliai. Visi elektros išlydžiai yra ozono šaltinis, kuris pažeidžia gumą. Padangas būtina saugoti ir nuo ilgalaikio, tiesioginio saulės spindulių poveikio. Be to, jas būtina saugoti nuo drėgmės, todėl negalima jų laikyti drėgnose patalpose arba lauke.

Padangos

Kodėl būtina tinkamai paruošti padangas?

Pirmasis veiksmas nuėmimus padangas – paženklinimas, kuriose vietose jos buvo sumontuotos. Prie kiekvienos padangos galima priklijuoti lipduką. Kitą sezoną jas bus galima sukeisti vietomis (priekinės ašies padangas sumontuoti ant galinės ašies), kad dėvėtųsi tolygiai. Padangas reikia kruopščiai nuplauti, taip pat ir ratlankius, jei jie laikomi kartu. Būtina kruopščiai išvalyti ir protektorių bei pašalinti nuo jo visą purvą ir teršalus.

„Aliumininiams ratlankiams naudojamos specialios valymo priemonės. Padangas būtina gerai išdžiovinti, nes ratlankius gali pažeisti korozija. Jei ant plieninių ratlankių matyti korozijos pėdsakų, verta juos iš karto mechaniškai pašalinti, pavyzdžiui, metaliniu šepečiu, paskui ratlankį nuplauti, išdžiovinti ir nudažyti specialiais ratlankiams skirtais dažais“, – pataria M. Šerėjus.

Pasak pašnekovo, jei padangos laikomos kartu su ratlankiais, jose turi būti išlaikytas toks pat oro slėgis, kaip ir eksploatuojant automobilį.

Kaip pačiam tinkamai laikyti padangas?

Reikia paruošti sausą, gana šiltą, gerai vėdinamą patalpą, kurioje galima užtikrinti tinkamą temperatūrą (ne aukštesnę kaip 30 laipsnių Celsijaus). Vieta turi būti švari, atokiau nuo tepalų, alyvos ir benzino. Padangų laikymo vietoje taip pat neturi būti varžtų, vinių ir kitų aštrių daiktų, kurie galėtų pradurti arba pažeisti padangas.

„Jei planuojate padangas laikyti be ratlankių, statykite jas tiesiai ant protektoriaus, vertikaliai (taip, kaip jos būna sumontuotos automobilyje). Kas tris ar keturias savaites padangas būtina pasukti – taip išvengsite deformacijų. Padangas galima laikyti su užvalkalais arba jas tiesiog uždengti. Daugelyje parduotuvių galima nusipirkti padangų stovus, kuriuose padangas galima laikyti be kontakto su pagrindu“, – sako M. Šerėjus.

Padangos su ratlankiais gali būti guldomos ant šono, viena ant kitos. Parduotuvėse galima rasti patogių metalinių stovų, kurie turi stabilių pagrindą ir palengvina padangų laikymą. Dažnai prie jų būna ir užvalkalas visoms padangoms arba jį galima įsigyti atskirai. Padangos su ratlankiais gali būti kabinamos ant sienų: ant specialių kablių, kurie suteikia galimybę pritvirtinti ratlankius. Šis būdas gerai tinka garažuose, nes pakabintos padangos su ratlankiais neužima vietos ant grindų ir neapsunkina įvažiavimo.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją