„Susipažinus su motociklininkų kultūra ir stebint ją vis iš arčiau neįmanoma nepastebėti, kad motociklizmas išgyvena Renesansą. Panašiai, kaip ir automobiliai, motociklai įgauna vis daugiau naujų galimybių, formų, o sparčiai tobulėjančios technologijos šį pasaulį pastebimai keičia“, – pasakoja žurnalistas ir projekto „Metų motociklas 2023“ iniciatorius Justas Lengvinas.

Anot jo, kai pats sėdo ant plieninio žirgo ir pamilo tokį keliavimo būdą bei su juo susijusią kultūrą, suprato, kad susigaudyti šioje srityje ir suprasti, kas yra kas, nėra lengva.

„Tad kompetentinga konkurso komisija bei jos įžvalgos padės susigaudyti besirenkantiems naują motociklą, o tiksliau – suprasti, ko jie nori ir ko jiems reikia. Kai kuriuos šis renginys galimai paskatins ir pasvajoti apie persėdimą ant dviejų ratų“, – neslepia J. Lengvinas.

Justas Lengvinas / Tomo Krisiulevičiaus nuotr.

Sulaukė palaikymo

Projekto „Metų motociklas 2023“ vadovas pasakoja, kad vos užsiminus apie rengiamą konkursą, motociklų pardavėjai ir importuotojai reagavo išties pozityviai. Tuo stebėtis neverta, įsitikinęs pašnekovas, anot kurio, viešojoje erdvėje gausu informacijos ir renginių, skirtų automobilių vairuotojams, o motociklai jeigu ir nelieka užmiršti, tai neretai apie juos pateikiamos žinios – ne pačių šviesiausių spalvų.

„Konkursas bei motociklizmo žinomumo didinimas pasitarnaus visiems: ir pardavėjams, ir entuziastams, ir visuomenei, kuri galės sužinoti daugiau apie šį pasaulį, sudarytą ne vien tik iš „britvų“ ir miško paklotę niokojančių chuliganų“, – tikina J. Lengvinas.

Paskelbus registracijos į konkursą, motociklų gamintojų atstovai sukruto: iš karto buvo užregistruota kone 20 skirtingų modelių, galimybių ir kategorijų dviračių transporto priemonių. Šiuo metu, iki konkurso pradžios likus kone trims mėnesiams, registruotų dalyvių skaičius artėja prie 30.

Motociklai / Tomo Krisiulevičiaus nuotr.

Pradės motociklų sezoną

Oficialiai motociklais į kelius išvažiuoti galima jau nuo kovo 1-osios, jei tik eismo sąlygos tą leidžia, tačiau Lietuvos žurnalistų autoklubas pirmojo tokio konkurso šalyje pradžią skelbs drauge su oficialia šalies motociklininkų sezono pradžia – gegužę. Numatoma, jog konkurso startas bus iškilmingai duotas gegužės 3-ąją.

Per visą gegužę konkurso komisija turės išrinkti geriausią metų motociklą, taip pat – kelioninį, „Adventure“ tipo bei miestui tinkamiausią plieninį žirgą. Bus renkamas geriausias motociklas, atitinkantis A2 kategorijos reikalavimus, taip pat – geriausias elektrinis motociklas. Bus apdovanotas ir geriausio dizaino ratuotis, taip pat ir inovatyviausias.

Komisijoje ir žvaigždės, ir policija

J. Lengvinas pasakoja, kad konkurso komisiją sudarys ir motociklais važinėjantys žurnalistai, ir „geležinės subinės“ titulo nusipelnę keliautojai, ir žinomi žmonės, neslepiantys savo aistros motociklams.

„Tarp komisijos narių išvysime Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininką Vytautą Grašį, kunigą ir vyriausiąjį policijos kapelioną Algirdą Toliatą, atlikėją Vaidą Baumilą bei socialiniuose tinkluose garsų veikėją, pasivadinusį „Moto guris“. Žinomų keliautojų sąraše turime Rimą Bružą, Karolį Mieliauską ir Aidą Bubiną. Taip pat į komisijos kėdę sės sportininkas Šarūnas Pladas bei ne vienerius metus apie motociklus rašantys bei kalbantys žurnalistai Jurgis Paplaitis ir Marius Eidukonis“, – vardina „Metų motociklo 2023“ projekto vadovas.

Motociklai / Tomo Krisiulevičiaus nuotr.

Anot jo, motociklų entuziastams sekti šį konkursą turėtų būti itin įdomu pirmiausia dėl gausybės informacijos apie naujausius motociklų modelius.

„Jokia paslaptis, kad dažniausiai norint rasti gilesnių įžvalgų šia tema, informacijos reikia ieškoti ne lietuvių kalba. Nuo šiol šią problemą išspręs „Metų motociklo“ konkursas. Esu tikras, kad temos, kuriomis kalbėsime, bus įdomios ne tik užkietėjusiems motociklininkams, bet ir tiems, kurių santykis su šia transporto priemone dar neužsimezgė“, – tiki J. Lengvinas.

Konkursas „Metų motociklas 2023“ startuoja gegužės 3-ąją. Konkursui įsibėgėjus, gegužės viduryje, laukia intensyvios bandymų bei ypatingų testų dienos, o kurie motociklai verti geriausių titulo, paaiškės gegužės pabaigoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją